2015. szeptember

Szegedi kutatók is keresik az európai lakosok 15%-át érintő betegség gyógymódját.

Szeptember derekán az ország több egyetemi városa limfóma klubjának tagjai Budapesten, a Szent István téren demonstráltak. Ezt megelőzően az EMMI-ben előadásokon vettek részt.

Összefoglaló

ERASMUS+ programhoz kapcsolódó kiegészítő támogatásokra vonatkozó felhívások

A SZTE ÁOK graduális és PhD hallgatói számára a 2015/2016. tanévre tanulmányi, szakmai gyakorlat támogatására szóló, ill. kombinált ösztöndíjra hirdet pótpályázatot.

Előadás és szakmai vita a SZAB Székházban

Farkas Eszter az Orvosi Fizikai és Orvosi Informatikai Intézet egyetemi docense

Megjelent Fehér György: Utazás Parkinzóniában – egy Parkinson-beteg naplója c. könyve

dr_szarvas_ferenc_nekrologhoz

Dr. Szarvas Ferenc, a SZTE ÁOK I. Belgyógyászati Klinika professzor emeritusa 2020. június 30-án csendesen viselt betegségében végleg elszenderült. Emlékét tisztelettel megőrizzük!

tombacz_dora_Lendulet

Hogyan lehetne hatékonyabbá tenni az egészségmegőrző diétás stratégiákat? Többek között erre a kérdésre is keresi a választ az SZTE Általános Orvostudományi Kar biológus adjunktusa: Tombácz Dóra évi 40 millió forint támogatással folytathatja a diéta és a sport kapcsolatával foglalkozó kutatásait.