2015. november

A Szegedi Nemzeti Színházban 2015. november 30-án, hétfőn 19:30 órás kezdettel a világhírű zongoraművész, Érdi Tamás ad jótékonysági hangversenyt.

Prof. Dr. László Ádám előadása december 10-én a SZAB székházban.

2015. november 28. 17:00
Szent József római katolikus jezsuita templom

A 2015. november 6 és 7 közötti rendezvénysorozaton több mint 15 elismert kutató előadásait hallgathatták meg a természettudományok iránt érdeklődő középiskolások és egyetemisták.

2015. december 4. (péntek)

ÁOK Gyermekgyógyászati Klinika és Gyermekegészségügyi Központ tanterme
Szeged, Korányi fasor 14-15.

Dr. Katona Renáta, a Szülészeti Klinika orvosa bejutott az Aranyanyu díj döntőjébe. A jelöltekre november 22-ig lehet szavazni.

Az SZTE ÁOK oktatói, hallgatói és munkatársai hétfő este gyertyagyújtással emlékeztek az elmúlt hetek terrorcselekményeinek áldozataira

Az SZTE Szenátusának november 7-i ünnepi ülése képekben.

Rendezvény a Magyar Tudományos Akadémia szervezésében.
Időpont: 2015. december 3. 14:00-17:00-ig.
Helyszín: MTA Székház, Nagyterem
(1051 Budapest, Széchenyi tér 9. II. em.)

Vegyes háziorvosi praxis eladó a Balaton északi partján, Zánka és a hozzá tartozó települések körzetében.

A 2015. november 12-15. közötti 22. Szent-Györgyi Napok, az annak kiemelkedő programját jelentő Richter Tudósklub nyitányaként Dr. Németh Györgyöt, a Richter Gedeon Nyrt. orvostudományi igazgatóját kérdeztük legújabb gyógyszerfejlesztésükről. A szakembert arra is kértük, fogalmazza meg a legfontosabb üzeneteket a kutatásban, az ipari kapcsolatok fenntartásában és fejlesztésében érdekelt egyetemünk munkatársai és hallgatói számára.

2015. november 19. csütörtök

Móra Ferenc Múzeum díszterme (Szeged, Roosevelt tér 1-3.)

Orvosi_vegytan

Bizonyos daganatos és autoimmun betegségekben már eddig is megoldást nyújtottak a modern biológiai terápiás kezelések, azonban ezek a hatóanyagok csak a sejteken kívüli célpontokat tudják támadni. Új irányt jelenthet az SZTE kutatóinak friss eredménye, melyet címlapján közöl az Advanced Science. Egy olyan speciális hordozó molekulát fejlesztettek, ami képes a sejtbe juttatni a biológiai terápiás hatóanyagokat.

unkp_2020

Az SZTE Rektori Hivatal Dísztermében rendezték meg az Új Nemzeti Kiválósági Program 2019. ösztöndíjasainak oklevélátadó ünnepségét 2020. február 13-án, amelyen 62 hallgatónkat és oktatónkat díjaztak a folyamatos, magas szintű, eredményes kutatómunkájukért. Gratulálunk!