2015. március

Lejárt pályázat!

A B.BICE+ nemzetközi együttműködési projektet az Európai Bizottság finanszírozza, azzal a céllal, hogy fokozza a kétoldalú együttműködést és párbeszédet a tudomány, a technológia és az innováció területén.

A Nemzeti Rákellenes Nap alkalmából

Cimkék: daganatkutatás

Karunk professzora a nemzeti ünnepen vehette át az elismerést

Hallgatóink a világ sokszínűségét mutatták be produkcióikkal

A forradalmian új LSM8 mikroszkópcsalád megérkezett Magyarországra!

Közösségformálás és tájékoztatás új munkatársaink számára

Idén is megrendezésre kerül a PhD Tudományos Napok a Semmelweis Egyetemen, a Doktorandusz Önkormányzat közreműködésével

Pályázni lehet orvos és orvostanhallgató kategóriában.

EUGLOH_TDK

Kiválóan szerepeltek hallgatóink az EUGLOH konzorcium keretében 2020. szeptember 28-30. között megrendezett nemzetközi Tudományos Diákköri Konferencián.

Lanyok_napja_20201001

Prof. Dr. Széll Márta molekuláris biológusként diplomázott a Szegedi Tudományegyetemen. Az SZTE Általános Orvostudományi Kara Orvosi Genetikai Intézetének tanszékvezető egyetemi tanára, a pikkelysömör immungenomikai hátterét és a ritka betegségeket kutatja. Munkáját elismerték L’Oreal UNESCO-díjjal is. Szakmaiságát mi sem bizonyítja jobban, mint hogy fiatalon lett a Magyar Tudományos Akadémia doktora, munkásságát Magyar Érdemrend tisztikeresztje polgári tagozata kitüntetéssel ismerték el. Mindemellett stratégiai rektorhelyettesként tevékenykedik a szegedi egyetemen. Pályája példamutató: a Lányok Napja kapcsán beszélgettünk vele arról, hogyan lehet egy kutatónő sikeres.