2015. június

A SZTE ÁOK Anatómiai, Szövet- és Fejlődéstani Intézete rendezte a Magyar Anatómus Társaság XIX. kongresszusát június 11-13-án, a Szent-Györgyi Albert Oktatási Központban

A Szegedi Tudományegyetem Közkapcsolati Igazgatósága egyetemi kisfilm forgatókönyvíró pályázatot hirdet a Szegedi Tudományegyetem hallgatói számára. 2015 nyár-ősz folyamán a Szegedi Tudományegyetem egyetemi kisfilmeket forgat a terv szerint három témakörben: általános egyetemi bemutatkozó film, oktatás és kutatás a Szegedi Tudományegyetemen. A kisfilmek forgatókönyveire saját ötleteikkel pályázhatnak az SZTE hallgatói, bemutatva: egy egyetemista hogyan, milyennek látja a Tisza-parti universitast.

A Tanítványok és a SZAB Orvostudományi Szakbizottság Orvostörténeti Munkabizottsága ünnepi tudományos ülést tart Dr. Béládi Ilona az MTA doktora, professzor emerita 90. születésnapja alkalmából.

A Szegedi Tudományegyetem és a GE Healthcare közösen fejlesztett Hepatic VCAR szoftverről és a GE Healthcare szegedi iroda bővítésének részleteiről tartottak sajtótájékoztatót 2015. június 2-án Szegeden. Az együttműködés eredménye, egy olyan szoftver, mely megkönnyíti a májdaganatok diagnosztizálását és kezelését

Az SZTE Szent-Györgyi Albert Klinikai Központ Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika Védőnői Alapellátási Egysége centenáriumi emlékülést tartott 2015. június 11-én a Városháza dísztermében

2015. június 12-én, a Szegedi Tudományegyetem adott otthont a 9. Országos Felsőoktatási Véradóverseny ünnepélyes eredményhirdetésének. A véres küzdelem díjkiosztóján idén is dobogós helyre állhatott a Tisza-parti universitas

Egészségtan mindenkinek, egészségtudatos önismeret és betegség megelőzés, 4. előadás. A rendezvényen való részvétel ingyenes

A Nobel-díjasok – Tehetséges Diákok Találkozóját 2015. június 12-13. között rendezték Szegeden. A Nobel-díjas Erwin Neher és a göttingeni XLAB-ot vezető Eva Neher középiskolai laboratóriumokba látogatott és megismerkedett az ifjú tudósjelöltekkel

A Békéscsabai Járási Hivatal járási tiszti-főorvost keres

A Szegedi Orvosbiológiai Kutatások Jövőjéért Alapítvány 2014. június 11-14 között ismételten megrendezi a IV. Nobel-díjasok – Tehetséges Diákok találkozóját. Idén a rendezvény díszvendégei Erwin Neher és Eva Neher lesznek

2015. június 12. és 13. között immár negyedik alkalommal rendezik meg a Nobel-díjasok – Tehetséges Diákok Találkozóját. A tudományos konferencián Erwin Neher Nobel-díjas kutató és a göttingeni X-Lab-ot vezető Eva Neher közreműködésével avatják fel a speciális orvosbiológiai képzést nyújtó Középiskolai Élettudományi Oktatási Centrumot.

"The Hitchhiker's Guide to Stem Cells: from benchside to bedside" címmel szervezik, a Harmadik Nemzetközi Őssejt Konferenciát Magyarországon

Az Ápolók Nemzetközi Napját világszerte megünneplik. Hagyományos időpontja május 12., annak emlékére, hogy 1820-ban ezen a napon született Florence Nightingale brit ápolónő, az ápolóképzés kiemelkedő alakja.

pontottparti_szeged_2018

Szegeden is lesz Pont Ott Parti július 25-én, vagyis a felvételi ponthatárhúzás napján. A 2018-as felvételi ponthatárok kihirdetését együtt várhatják a Szegedi Tudományegyetemre jelentkezők a Dugonics téren.

avatas_kituntetesek

Az Általános Orvostudományi Kar Tanácsa díjat alapított azon külső személyeknek, oktató-kutatóknak, akik kiemelkedő munkásságukkal hozzájárultak a Kar oktató és tudományos tevékenységéhez.