2015. január

Zajlik az egészségtudományi karok közös Tudományos Diákköri Konferenciája

2015. január 22-én elhunyt Boda Domokos Széchenyi-díjas gyermekgyógyász, professor emeritus, Szeged város díszpolgára.

2015. február 25-27-én Szegeden, a Novotel Hotelben kerül megrendezésre a "Korszakváltás a Klinikai Genetikában" c. kötelező szinten tartó tanfolyam.

2015. június 24-26. között rendezik meg a 7th International Student Medical Congress (ISMCK) elnevezésű konferenciát.

Lezárult az orvosképzés akkreditációja

Afrikát megismerni, ehhez egy élet is kevés, állítják a régi afrikánusok, akik hosszú időt, éveket, évtizedeket töltöttek ott.

Márciusban önköltséges Mentőtiszt III. képzés indul Szegeden.

Az Európai Bizottság szakbizottsága legutóbbi ülésén úgy döntött, 2015. január 1.-vel egy bizonyos hatóanyagú sürgősségi fogamzásgátlót kivon a vényköteles szerek köréből.

A Time magazin nemrég Az Év Embereinek választotta meg az Ebola ellen küzdő szakembereket, így két magyar virológus – Pályi Bernadett és Dr. Kis Zoltán – is magáénak tudhatja a megtisztelő címet.

Még látható a tárlat Petri Gábor professzor életéről, tudományos munkásságáról, a SZTE József Attila Tanulmányi és Informatikai Központ csarnokában.

EUGLOH_TDK

Kiválóan szerepeltek hallgatóink az EUGLOH konzorcium keretében 2020. szeptember 28-30. között megrendezett nemzetközi Tudományos Diákköri Konferencián.

Lanyok_napja_20201001

Prof. Dr. Széll Márta molekuláris biológusként diplomázott a Szegedi Tudományegyetemen. Az SZTE Általános Orvostudományi Kara Orvosi Genetikai Intézetének tanszékvezető egyetemi tanára, a pikkelysömör immungenomikai hátterét és a ritka betegségeket kutatja. Munkáját elismerték L’Oreal UNESCO-díjjal is. Szakmaiságát mi sem bizonyítja jobban, mint hogy fiatalon lett a Magyar Tudományos Akadémia doktora, munkásságát Magyar Érdemrend tisztikeresztje polgári tagozata kitüntetéssel ismerték el. Mindemellett stratégiai rektorhelyettesként tevékenykedik a szegedi egyetemen. Pályája példamutató: a Lányok Napja kapcsán beszélgettünk vele arról, hogyan lehet egy kutatónő sikeres.