2015. január

Zajlik az egészségtudományi karok közös Tudományos Diákköri Konferenciája

2015. január 22-én elhunyt Boda Domokos Széchenyi-díjas gyermekgyógyász, professor emeritus, Szeged város díszpolgára.

2015. február 25-27-én Szegeden, a Novotel Hotelben kerül megrendezésre a "Korszakváltás a Klinikai Genetikában" c. kötelező szinten tartó tanfolyam.

2015. június 24-26. között rendezik meg a 7th International Student Medical Congress (ISMCK) elnevezésű konferenciát.

Lezárult az orvosképzés akkreditációja

Afrikát megismerni, ehhez egy élet is kevés, állítják a régi afrikánusok, akik hosszú időt, éveket, évtizedeket töltöttek ott.

Márciusban önköltséges Mentőtiszt III. képzés indul Szegeden.

Az Európai Bizottság szakbizottsága legutóbbi ülésén úgy döntött, 2015. január 1.-vel egy bizonyos hatóanyagú sürgősségi fogamzásgátlót kivon a vényköteles szerek köréből.

A Time magazin nemrég Az Év Embereinek választotta meg az Ebola ellen küzdő szakembereket, így két magyar virológus – Pályi Bernadett és Dr. Kis Zoltán – is magáénak tudhatja a megtisztelő címet.

Még látható a tárlat Petri Gábor professzor életéről, tudományos munkásságáról, a SZTE József Attila Tanulmányi és Informatikai Központ csarnokában.

dr_szarvas_ferenc_nekrologhoz

Dr. Szarvas Ferenc, a SZTE ÁOK I. Belgyógyászati Klinika professzor emeritusa 2020. június 30-án csendesen viselt betegségében végleg elszenderült. Emlékét tisztelettel megőrizzük!

tombacz_dora_Lendulet

Hogyan lehetne hatékonyabbá tenni az egészségmegőrző diétás stratégiákat? Többek között erre a kérdésre is keresi a választ az SZTE Általános Orvostudományi Kar biológus adjunktusa: Tombácz Dóra évi 40 millió forint támogatással folytathatja a diéta és a sport kapcsolatával foglalkozó kutatásait.