2015. február

Jelentkezési határidő: 2015. március 20.

Ismét megrendezik a frankofónia hagyományos ünnepét, Szegeden is gazdag programkínálat várja az érdeklődőket.

A Szent-Györgyi Albert Baráti Kör 2015. március 6-án (pénteken) 16 órakor tartja közgyűlését a Gyermekklinika tantermében.

2015. február 24-én, székházában tartotta éves közgyűlését a Magyar Tudományos Akadémia Szegedi Akadémiai Bizottsága.

A Szegedi Orvosképzés Fejlesztéséért Alapítvány köszöni a felajánlásokat

ALUMNI találkozóra várjuk a végzett hallgatókat szeptemberben

Számos oktatóteremben hozzáférhető a vezeték nélküli Internet

Cimkék: eduroamszte áok

Különleges, Szent-Györgyi Albert szegedi és amerikai munkásságát áttekintő cikk-gyűjteményt ismerhetünk meg.

Sikeresen szerepeltek az ÁOK hallgatói

A digitális generációk tanulási képességsajátosságai, fejlesztési lehetőségek előadás helyszíne megváltozott

Angol Profex nyelvizsgára felkészítés

Együttműködő partnerünk, az Angers-i Egyetem június 29. és július 10. között rendezi meg nyári egyetemét.

2015. február 10-14. között zajlik az egészségtudományi karok közös TDK Konferenciája. Az előadások és kísérő rendezvények miatt több tantermi óra helyszíne változik.

EUGLOH_TDK

Kiválóan szerepeltek hallgatóink az EUGLOH konzorcium keretében 2020. szeptember 28-30. között megrendezett nemzetközi Tudományos Diákköri Konferencián.

Lanyok_napja_20201001

Prof. Dr. Széll Márta molekuláris biológusként diplomázott a Szegedi Tudományegyetemen. Az SZTE Általános Orvostudományi Kara Orvosi Genetikai Intézetének tanszékvezető egyetemi tanára, a pikkelysömör immungenomikai hátterét és a ritka betegségeket kutatja. Munkáját elismerték L’Oreal UNESCO-díjjal is. Szakmaiságát mi sem bizonyítja jobban, mint hogy fiatalon lett a Magyar Tudományos Akadémia doktora, munkásságát Magyar Érdemrend tisztikeresztje polgári tagozata kitüntetéssel ismerték el. Mindemellett stratégiai rektorhelyettesként tevékenykedik a szegedi egyetemen. Pályája példamutató: a Lányok Napja kapcsán beszélgettünk vele arról, hogyan lehet egy kutatónő sikeres.