2015. december

A szegedi Belvárosi Moziban december 13.-án, vasárnap délelőtt a Karitáció Alapítvány ötszáz gyermeket látott vendégül filmvetítésre.

2015. december 11. (péntek) 11:00
MTA SZAB, Díszterem, (Szeged, Somogyi u. 7.)

2,6 milliárd forintos Európai Úniós támogatáshoz jutott a Szegedi Tudományegyetem, mondta Prof. Dr. Facskó Andrea, a Szent-Györgyi Albert Klinikai Központ elnöke.

A Szegedi Tudományegyetem Neurológiai Klinika és az MTA-SZTE Idegtudományi Kutatócsoport munkatársai MRI vizsgálatok alapján azt találták, hogy minden bizonnyal a férfiak agyának öregedése gyorsabban zajlik, mint a nőké.

Egyetem_Napja_nyito

Az SZTE centenáriumi tanévének Egyetem Napja rendezvénysorozatát 2021. november 13-án Ünnepi Szenátusülés zárta. Hagyomány, hogy a Szegedi Tudományegyetem Napja alkalmából a felsőoktatási intézmény munkáját támogató jeles személyiségeknek Doctor Honoris Causa kitüntető címet, továbbá rangos egyetemi díjakat és elismerő okleveleket adományoz az universitas vezető testülete.

erem_oldalak_keskeny

A Szegedi Tudományegyetem alapításának centenáriuma tiszteletére a Magyar Nemzeti Bank 10 000 Ft névértékű ezüst, valamint 2000 Ft névértékű színesfém emlékérméket bocsátott ki a Szegedi Tudományegyetemen