2015. december

A szegedi Belvárosi Moziban december 13.-án, vasárnap délelőtt a Karitáció Alapítvány ötszáz gyermeket látott vendégül filmvetítésre.

2015. december 11. (péntek) 11:00
MTA SZAB, Díszterem, (Szeged, Somogyi u. 7.)

2,6 milliárd forintos Európai Úniós támogatáshoz jutott a Szegedi Tudományegyetem, mondta Prof. Dr. Facskó Andrea, a Szent-Györgyi Albert Klinikai Központ elnöke.

A Szegedi Tudományegyetem Neurológiai Klinika és az MTA-SZTE Idegtudományi Kutatócsoport munkatársai MRI vizsgálatok alapján azt találták, hogy minden bizonnyal a férfiak agyának öregedése gyorsabban zajlik, mint a nőké.

dr_szarvas_ferenc_nekrologhoz

Dr. Szarvas Ferenc, a SZTE ÁOK I. Belgyógyászati Klinika professzor emeritusa 2020. június 30-án csendesen viselt betegségében végleg elszenderült. Emlékét tisztelettel megőrizzük!

tombacz_dora_Lendulet

Hogyan lehetne hatékonyabbá tenni az egészségmegőrző diétás stratégiákat? Többek között erre a kérdésre is keresi a választ az SZTE Általános Orvostudományi Kar biológus adjunktusa: Tombácz Dóra évi 40 millió forint támogatással folytathatja a diéta és a sport kapcsolatával foglalkozó kutatásait.