2015. december

A szegedi Belvárosi Moziban december 13.-án, vasárnap délelőtt a Karitáció Alapítvány ötszáz gyermeket látott vendégül filmvetítésre.

2015. december 11. (péntek) 11:00
MTA SZAB, Díszterem, (Szeged, Somogyi u. 7.)

2,6 milliárd forintos Európai Úniós támogatáshoz jutott a Szegedi Tudományegyetem, mondta Prof. Dr. Facskó Andrea, a Szent-Györgyi Albert Klinikai Központ elnöke.

A Szegedi Tudományegyetem Neurológiai Klinika és az MTA-SZTE Idegtudományi Kutatócsoport munkatársai MRI vizsgálatok alapján azt találták, hogy minden bizonnyal a férfiak agyának öregedése gyorsabban zajlik, mint a nőké.

EUGLOH_TDK

Kiválóan szerepeltek hallgatóink az EUGLOH konzorcium keretében 2020. szeptember 28-30. között megrendezett nemzetközi Tudományos Diákköri Konferencián.

Lanyok_napja_20201001

Prof. Dr. Széll Márta molekuláris biológusként diplomázott a Szegedi Tudományegyetemen. Az SZTE Általános Orvostudományi Kara Orvosi Genetikai Intézetének tanszékvezető egyetemi tanára, a pikkelysömör immungenomikai hátterét és a ritka betegségeket kutatja. Munkáját elismerték L’Oreal UNESCO-díjjal is. Szakmaiságát mi sem bizonyítja jobban, mint hogy fiatalon lett a Magyar Tudományos Akadémia doktora, munkásságát Magyar Érdemrend tisztikeresztje polgári tagozata kitüntetéssel ismerték el. Mindemellett stratégiai rektorhelyettesként tevékenykedik a szegedi egyetemen. Pályája példamutató: a Lányok Napja kapcsán beszélgettünk vele arról, hogyan lehet egy kutatónő sikeres.