2015. december

A szegedi Belvárosi Moziban december 13.-án, vasárnap délelőtt a Karitáció Alapítvány ötszáz gyermeket látott vendégül filmvetítésre.

2015. december 11. (péntek) 11:00
MTA SZAB, Díszterem, (Szeged, Somogyi u. 7.)

2,6 milliárd forintos Európai Úniós támogatáshoz jutott a Szegedi Tudományegyetem, mondta Prof. Dr. Facskó Andrea, a Szent-Györgyi Albert Klinikai Központ elnöke.

A Szegedi Tudományegyetem Neurológiai Klinika és az MTA-SZTE Idegtudományi Kutatócsoport munkatársai MRI vizsgálatok alapján azt találták, hogy minden bizonnyal a férfiak agyának öregedése gyorsabban zajlik, mint a nőké.

pontottparti_szeged_2018

Szegeden is lesz Pont Ott Parti július 25-én, vagyis a felvételi ponthatárhúzás napján. A 2018-as felvételi ponthatárok kihirdetését együtt várhatják a Szegedi Tudományegyetemre jelentkezők a Dugonics téren.

avatas_kituntetesek

Az Általános Orvostudományi Kar Tanácsa díjat alapított azon külső személyeknek, oktató-kutatóknak, akik kiemelkedő munkásságukkal hozzájárultak a Kar oktató és tudományos tevékenységéhez.