2015. augusztus

A szeptember 1-jén kezdődő V. Nobel-díjasok – Tehetséges Diákok Találkozóján Tim Hunt Nobel-díjas kutató tart előadást Szegeden

Több mint 6000 elsőéves hallgató kezdi meg tanulmányait a Szegedi Tudományegyetemen, az ünnepi tanévnyitó szenátusi ülésen a megjelent gólyákat is köszöntötték

Dr. Szontágh Ferenc professzor 1960-tól 1975-ig (akkor bekövetkezett haláláig) volt a Szegedi Orvostudományi Egyetem Szülészeti és Nőgyógyászati Klinikája tanszékvezető egyetemi tanára

Az energiatakarékosság jegyében 2015. augusztus 8-23. között számos oktatási és hivatali épület zárva tart a Karon.

Felkerültek oldalunkra a 2015-2016. tanév I. félévének órarendjei

EUGLOH_TDK

Kiválóan szerepeltek hallgatóink az EUGLOH konzorcium keretében 2020. szeptember 28-30. között megrendezett nemzetközi Tudományos Diákköri Konferencián.

Lanyok_napja_20201001

Prof. Dr. Széll Márta molekuláris biológusként diplomázott a Szegedi Tudományegyetemen. Az SZTE Általános Orvostudományi Kara Orvosi Genetikai Intézetének tanszékvezető egyetemi tanára, a pikkelysömör immungenomikai hátterét és a ritka betegségeket kutatja. Munkáját elismerték L’Oreal UNESCO-díjjal is. Szakmaiságát mi sem bizonyítja jobban, mint hogy fiatalon lett a Magyar Tudományos Akadémia doktora, munkásságát Magyar Érdemrend tisztikeresztje polgári tagozata kitüntetéssel ismerték el. Mindemellett stratégiai rektorhelyettesként tevékenykedik a szegedi egyetemen. Pályája példamutató: a Lányok Napja kapcsán beszélgettünk vele arról, hogyan lehet egy kutatónő sikeres.