2015. április

Jezsuita professzor, az erkölcstan és bioetika nemzetközi hírű tudósa, az ÁOK egykori tanára

IH Rendezvényközpont, 2015. május 7., csütörtök 18:00

Felhívjuk a figyelmüket, hogy 2014. április 20-tól-május 3-ig tart a kreditátviteli kérelmek beadási lehetősége a Modulo rendszerben a "Karközi beadási hely" irodában.

2015. május 10., 06:00-17:00, a Deszki Horgásztónál az SZTE EHÖK szervezésében

Dr. Méray Judit professzor emerita 2015. április 1-én elhunyt

Az Európai Gyógyszergyártók és Egyesületek Szövetsége (EFPIA) együttműködve a cseh Innovatív Gyógyszergyártók Egyesületével (AIFP) projekt információs napot szerveznek

Március 31-április 3. között lezajlott a XXXII. Országos Tudományos Diákköri Konferencia Orvos- és Egészségtudományi Szekciója.

"Discovery of cancer-relevant genes and pathways using transposon-based forward genetic screens and targeted nucleases" címmel, az American Cancer Society kutató professzora - Prof. David A. Largaespada - tartja előadását

A European Research Council elnöke, Jean-Pierre Bourguignon ellátogat Szegedre. Március 8-án, szerdán, 10 órakor várja az érdeklődőket az MTA SZBK nagyelőadójában

szte_aok_es_gytk_kutatok

Elsőként számoltak be az SZTE kutatói arról, hogy a kender vegyületei, köztük a ma igen népszerű kannabidiol – röviden: CBD – a szívritmuszavar kockázatát fokozó hatással rendelkezhet. Erről kérdeztük Prof. Dr. Varró Andrást (SZTE ÁOK) és Dr. Csupor Dezsőt (SZTE GYTK). Megtudtuk: 14 szerzős közleményüket a Nature lapcsaládhoz tartozó Scientific Reports szakfolyóirat tette közzé.

betegagy_1170

Széleskörűen hozzáférhetővé válik a magyar betegek számára is a remdesivir nevű hatóanyagot tartalmazó antivirális szer, amely az eddig ismert leghatékonyabb gyógyszer a COVID-fertőzés ellen. A gyártás a Richter Gedeon Nyrt. saját fejlesztése alapján indult. A készítmény klinikai vizsgálata megkapta az engedélyt az Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézettől. A szert több magyarországi egészségügyi intézményben, így a Szegedi Tudományegyetemen is alkalmazzák.