2014. október

2014. október 29.

2014. november 7-8. között kerül megrendezésre a IX. Szegedi Diabétesz Nap a József Attila Tanulmányi és Információs Központban

2014. október 28.

A CEEPUS-program egyik hálózatának keretében (CIII-RO-0016-09-1314 „Psychosomatic Medicine: a multidisciplinary approach…”; szegedi hálózati felelős: Prof. Dr. Benedek György, SZTE, ÁOK, Élettani Intézet) az ÁOK graduális és posztgraduális (PhD) hallgatói két külföldi tanulmányútra (Medical University of Innsbruck, Ausztria és Medical University of Lódz, Lengyelország) pályázhatnak 2014. október 31-ig.

2014. október 27.

Elkészült és letölthető a Google Play áruházból a SzeMed @Map, az SZTE ÁOK térkép alapú mobil applikációjának első verziója, mely legalább 4.0-ás Android operációs rendszerű okostelefonokra és tabletekre telepíthető.

2014. október 22.

A Kar vezetése kiemelt figyelmet fordít az egészségfejlesztésre, a hallgatók és a munkatársak sportolási feltételeinek megteremtésére és fenntartására. A kollégiumi szervezethez kapcsolódóan a sportpálya idén jelentős anyagi ráfordítással megújult.

2014. október 17.

A Szegedi Tudományegyetem Rektora a Szenátus Választásának Szabályzata alapján közzétette a Szenátus választás időpontját, valamint kijelölte a választások lebonyolításáért felelős személyt, illetőleg a kari választási felelősöket.

2014. október 16.

Az Astellas Pharma, a MOTESZ, a Magyar Kórházszövetség és a hazai orvosképző egyetemek együttműködésében meghirdetett pályázati lehetőség.

2014. október 16.

2014. október 21-én, kedden 17.00 órakor a Szent-Györgyi Albert Oktatási Központ (Dóm tér 13.) előadótermében „Az agy navigációs rendszere, azaz hogyan találunk haza” címmel Dr. Berényi Antal egyetemi adjunktus tart előadást.

2014. október 16.

2014. október 28-án, kedden 17.00 órakor a Szent-Györgyi Albert Oktatási Központ (Dóm tér 13.) előadótermében Dr. Erdélyi Miklós egyetemi adjunktus tart előadást, melyben ismerteti a 2014. évi kémiai Nobel-díj legfontosabb eredményeit és jelentőségét.

2014. október 13.

A 12 milliárd forint kormányzati támogatással induló Nemzeti Agykutató Programban (NAP) aktív szerepet játszanak szegedi kutatók is.

2014. október 08.

A Szent-Györgyi Albert Klinikai Központ Sürgősségi Betegellátó Önálló Osztálya pályázatot hirdet szakorvos munkakör betöltésére. Pályázati határidő: 2014. december 28.

2014. október 02.

Délalföldi szakmai konzultációt rendeztek a hétvégén a szegedi egyetem Női klinikáján, az öregedésről.

2014. október 01.

A Balassi Intézet újra meghirdeti az Európai Unió támogatásával megvalósuló Campus Hungary Program ösztöndíjait, melyekre a magyarországi konvergencia régiók (Észak-Magyarország, Észak-Alföld, Dél-Alföld, Közép-Dunántúl, Nyugat-Dunántúl és Dél-Dunántúl) felsőoktatási intézményeinek hallgatói és munkatársai pályázhatnak 2014. október 27-ig.

2014. október 01.

A legkorszerűbb szívsebészeti terápiás eszközök, műtőfelszerelések és diagnosztikai eszközök beszerzésével zárul az SZTE Szent-Györgyi Albert Klinikai Központ TIOP-2.2.7-07/2F/2-2009-0008 projektjének orvostechnológiai eszközbeszerzése – hangzott el az SZTE 2014. szeptember 30-i sajtóreggelijén.

nyito_egyetemi_tajekoztato1

Az SZTE vezetői videóban tájékoztatták az egyetem polgárait a koronavírus okozta fertőzés terjedésének megelőzése érdekében tett intézkedésekről. Prof. Dr. Gellén Klára oktatási rektorhelyettes a távoktatással kapcsolatos legfontosabb tudnivalókat, Prof. Dr. Lengyel Csaba elnök a Klinikai Központot érintő változásokat ismertette. Dr. Fendler Judit kancellár a munkavállalókra vonatkozó intézkedésekről tájékoztatott. Az elhangzottakat írásban foglaljuk össze.

online_kerdoiv

Országos epidemiológiai előrejelzési rendszert fejleszt a Szegedi Tudományegyetem több hazai felsőoktatási intézmény és kutatócsoport bevonásával. A pontos fertőzésterjedési modellezéshez a járvány kitörése előtti és utáni kapcsolati és utazási szokásokról gyűjtenek adatokat. A kutatást egy online kérdőív néhány percig tartó kitöltésével bárki segítheti.