2014. december

2014. december 18.

Szegedi Egyetemi Tudástár címmel jelenik meg egy összeállítás, Szent-Györgyi Albert Nobel-díj átadása 75 éves évfordulója alkalmából.

2014. december 18.

Lejárt pályázat!

A Balassi Intézet 2014. december 15-én hirdeti meg nyolcadik alkalommal az Európai Unió támogatásával megvalósuló Campus Hungary Program ösztöndíjait, melyekre a magyarországi konvergencia régiók felsőoktatási intézményeinek hallgatói és munkatársai pályázhatnak.

2014. december 17.

A Törökbálinti Tüdőgyógyintézet tüdőgyógyászat iránt érdeklődő kollégákat keres

2014. december 17.

A Condé Nast Traveler weboldalán a 10 legjobb európai egyetemi város között szerepel Szeged

2015. június 02.

Rezidensi, szakgyakornoki, szakorvosi munkakörök betöltésére hirdet pályázatot

2014. december 08.

110 éve született prof. Dr. Ivánovics György, a magyar mikrobiológiai kutatás megalapítója, a SZOTE tanszékvezető egyetemi tanára, akadémikus.

2014. december 08.

A Korábban Érkeztem Alapítvány szervezésében hűtőinkubátor került átadásra a Gyermekgyógyászati Klinika Újszülött Intenzív Osztálya részére

2014. december 04.

Országos fórumsorozat az egészségügyben dolgozók számára

2014. december 04.

Az AIDS világnapja alkalmából 2014. december 1-jén prevenciós napot szervezett a Szegedi Orvostanhallgatók Egyesülete a Szent-Györgyi Albert Agórában.

2014. december 01.

2014. november 27.-29. között került sor a XXI. Szent-Györgyi Napok programsorozatra a Szegedi Tudományegyetem egészségügyi karainak szervezésében.

EUGLOH_TDK

Kiválóan szerepeltek hallgatóink az EUGLOH konzorcium keretében 2020. szeptember 28-30. között megrendezett nemzetközi Tudományos Diákköri Konferencián.

Lanyok_napja_20201001

Prof. Dr. Széll Márta molekuláris biológusként diplomázott a Szegedi Tudományegyetemen. Az SZTE Általános Orvostudományi Kara Orvosi Genetikai Intézetének tanszékvezető egyetemi tanára, a pikkelysömör immungenomikai hátterét és a ritka betegségeket kutatja. Munkáját elismerték L’Oreal UNESCO-díjjal is. Szakmaiságát mi sem bizonyítja jobban, mint hogy fiatalon lett a Magyar Tudományos Akadémia doktora, munkásságát Magyar Érdemrend tisztikeresztje polgári tagozata kitüntetéssel ismerték el. Mindemellett stratégiai rektorhelyettesként tevékenykedik a szegedi egyetemen. Pályája példamutató: a Lányok Napja kapcsán beszélgettünk vele arról, hogyan lehet egy kutatónő sikeres.