vedonok_napja_logo

Védőnői szakmai napot tartottak az SZTE Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika és az Orvosi Genetikai Intézet szervezésében 2021. június 11-én, Szegeden az EFOP-3.6.1-16-2016-00008 projekt záró rendezvényeként

A tudományos ülés az „Intelligens élettudományi technológiák, módszertanok, alkalmazások fejlesztése és innovatív folyamatok, szolgáltatások kialakítása a szegedi tudásbázisra építve” EFOP-3.6.1-16-2016-00008 számú projekt „Multidiszciplináris egészségügyi, egészségnevelési és egészségfejlesztési összefogás az egészséges gyermekvállalásért és az egészséges gyermekek megszületéséért a Dél-Alföldi régióban” alprojekt keretében került megrendezésre. A rendezvény célja a projektben elért eredmények ismertetése volt a védőnők részére. A tudományos ülés megnyitóját Prof. Dr. Németh Gábor a SZTE Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika tanszékvezető egyetemi tanára tartotta. Az előadók között volt: Prof. Dr. Széll Márta, Prof. Dr. Orvos Hajnalka, Dr. László Zsuzsanna, Dr. Surányi Andrea és Baloghné Fűrész Veronika. Az előadások kiemelten foglalkoztak az ikerterhességek genetikai hátterével, ellátásával és gondozásával kapcsolatos új eredményekkel.

EFOP_2021_Prof.Dr.NemethGabor

271850904_6791812060891589_5121175817267060750_n

Ünnepélyes keretek között átadták az SZTE Igazságügyi Orvostani Intézet felújított bonctermét - a helyiség rekonstrukciója az SZTE Szent-Györgyi Albert Orvostudományi Kar anyagi támogatásnak köszönhetően valósult meg.

Csernay_1170

Dr. Csernay Lászlónak, egyetemünk professzor emeritusának 90. születésnapja alkalmából Prof. Dr. Lázár György dékán a SZAOK Emlékérmét adományozta. Gratulálunk!