Elhunyt Dr. Mink Mátyás egyetemi docens

Életének 68. évében, türelemmel viselt hosszú betegség után, 2020. december 27-én elhunyt Dr. Mink Mátyás egyetemi docens, az Általános Orvostudományi Kar Orvosi Biológiai Intézetének munkatársa. Emlékét kegyelettel őrizzük!

Mink_Matyas

Dr. Mink Mátyás 1952. július 2-án született Mohácson. 1976-ban okleveles vegyész diplomát kapott a Szegedi Tudományegyetemen, ahol 1980-ban doktori fokozatot szerzett. Biológiai Tudományok Kandidátusa fokozatát 1992-ben kapta meg. 1995-től egyetemi docens a Szegedi Tudományegyetemen.

Szakmai életútjának legnagyobb része mindvégig Egyetemünkhöz és Szeged városához kötődött, ám számos alkalommal dolgozott külföldön, és az ott szerzett tapasztalatokkal gazdagította a hazai oktatási és kutatási módszertanokat.

Pályafutását az MTA SZBK Genetikai Intézetében kezdte mint doktorandusz (1976-1979), majd az SZTE TTIK Mikrobiológiai Tanszéken folytatta tudományos munkatársként (1980-1989). 1995-2015 között az SZTE-TTIK Genetikai Tanszékén látott el oktatási és kutatási feladatokat egyetemi docensként. 2015-től az SZTE-ÁOK Orvosi Biológiai Intézet munkatársa volt. Külföldi munkásságát 1983-ban kezdte meg: 1985-ig tudományos munkatársként dolgozott Göttingenben a Max-Planck Institutban. A bécsi egyetemen (Universität Wien) lektori feladatokat látott el 1989 és 1992 között. Vendégprofesszorként dolgozott egy évig (1999-2000) az amerikai University of Hawaii egyetemen.

Számos tudományos társaság tagja volt, többek között a nemzetközi International Society for Matrix Biology társaságnak. Életét a molekuláris genetika területén belül a IV-es típusú kollagén mutációi által okozott betegségek kutatásának szentelte.

Emlékét kegyelettel őrizzük, hagyatékát visszük tovább.

Kedves Tanár Úr! Kedves Mátyás! Nyugodj békében!

Online_kari_nyilt_nap_1170

A Nyílt Napot január 23-án online térben szervezzük, előadásokkal, chatszobákkal és sok orvosi SKILL videoval! A Nyílt Nap hetén látványos meglepetés filmmel is készülünk, kövessétek online csatornáinkat!

Sikeres_no_6

Prof. Dr. Széll Márta, Dr. Nagy Nikoletta és Dr. Farkas Klaudia, Dr. Csapó Edit és Dr. Fülöp Lívia aki a „L’Oréal – UNESCO A nőkért és a tudományért” kitüntetését átvehette. A hatodik díjazott, Dr. Farkas Eszter a L’Oréal-UNESCO Rising Talent nemzetközi díját kapta meg. Kövesd őket!