Ritka_Betegsegek_Napja

Meghívó a Ritka Betegségek Világnapja online programjaira

Tisztelettel meghívjuk a Ritka Betegségek Világnapja alkalmából szervezett programjainkra, melyeket a Ritka és Veleszületett Rendellenességgel Élők Szövetsége, 58 tagszervezetével karöltve rendez, az idén tizennegyedszer.

A program célja, hogy olyan fórumot teremtsen, ahol az érintett érdekcsoportok közösen tudják megvitatni a ritka betegségekkel élők helyzetét, terveit.

Idén a fő témáink: - Esélyegyenlőség, méltányosság

Helyszín:, online felületeken

Tervezett programjaink:

• Szakmai konferencia, 2021.02.27. 10:00-17:00

• Sajtótájékoztató

A többi családi program egész héten látogatható 2020. 02.22-28 között:

• Ritka Szépségek Gyűjteménye kiállítás

• Fotó kiállítás

• Szórakoztató programok

Kérjük részvételi szándékát az on-line kérdőív kitöltésével jelezze!

Jelentkezés résztvevő, kiállító civil szervezetek számára.

A ritka betegségekről részletesebben a központi honlapunkon tájékozódhat: https://www.rirosz.hu

qsnyito

A szegedi universitas a tudományterületek közül az orvostudományi szakterületen teljesített a legerősebben, ahol a prominens 351-400. helyen végzett az intézmény a QS World University Rankings by Subject legfrissebb kiadásában

Gyermekklinika_TiszaLajos_felol

Az SZTE Szent-Györgyi Albert Klinikai Központ Gyermekgyógyászati Klinika új épületszárnnyal gazdagodik. A közelmúltban megkezdődtek a Gyermek- és Ifjúságpszichiátriai részleg építkezési munkálatai. A 2,3 milliárd forint értékű beruházás jóvoltából várhatóan 2022-re elkészül az ország legkorszerűbb gyermekpszichiátriai intézete.