nyito_tudomanyospalyazat

Tudományos pályázat fiatal kutatók, hallgatók és középiskolai diákok számára

A Szegedi Tudományegyetem nemzetközi pályázatot hirdet a Magyar Tudományos Akadémia Szegedi Akadémiai Bizottságával közösen. A „SZAB Tudományos Díj 2021” célja, hogy ösztönözze a 35 év alatti kutatókat, hallgatókat és középiskolás diákokat arra, hogy új eredményeket tartalmazó tanulmányokat készítsenek. A pályázaton indulhatnak Bács-Kiskun, Békés és Csongrád-Csanád megyékben, valamint a Vajdaságban, illetve Temes és Arad megyékben élő kutatók és középiskolás diákok

A pályamunka egyéni és kollektív munka eredménye egyaránt lehet. Minden pályázó csak egy pályamunkát nyújthat be. Pályázni a SZAB szak- és munkabizottságai által művelt tudományterületeken, új eredményeket tartalmazó, még meg nem jelentetett, vagy már publikált tanulmánnyal egyaránt lehet. Benyújtott, de még meg nem védett PhD értekezéssel nem lehet pályázni.

Tudományterületek:

1. Természettudományok:

Informatika, Matematika és Fizika

Föld- és Környezettudomány

Biológia

Kémia

Mezőgazdaság

Műszaki tudományok

1. Élettudományok:

Gyógyszerészet

Orvostudomány

1. Társadalomtudományok:

Jogtudomány

Gazdaságtudomány

Neveléstudomány, Pszichológia

Nyelv- és Irodalomtudomány

Filozófia és Történettudomány

Művészet

A pályázat beadási határideje 2021. szeptember 13.

A pályázattal kapcsolatban bővebb információ az MTA SZAB honlapján található.

Kezdo_kep

2021. szeptember 16-án - Szent-Györgyi Albert születésnapján - a Szegedi Nemzeti Színházban került sor karunk névadó ünnepségére, ily módon is ünnepelve a Szegedi Tudományegyetem Szegedre költözésének és a szegedi orvosképzés elindításának 100. évfordulóját.

2021_plakat

2021. szeptember 24-26-án megrendezésre kerül Szegeden a 48. Medikus Kupa!

A négy egyetem sportolói újra összecsaphatnak, hogy kiderüljön ki a legjobb!