Laptop_1170

Távoktatással kapcsolatos tájékoztatók (május 15.)

A lenti linkeken tölthetik le és olvashatják a kari vezetés és a Távoktatási Operatív Bizottság által kiadott körleveleket és javaslatokat a távoktatással kapcsolatosan

Online Otatás Okosan VI. >>>

A Távoktatási Operatív Bizottság VI. Hallgatói Tájékoztatója

Az SZTE Egyetemi Képzési és Oktatási Bizottság döntései a veszélyhelyzetben megvalósuló online tanulmányi munkarenddel kapcsolatosan>>>

1/2020 (III. 13.) sz. EOB-döntés az elméleti oktatáshoz kapcsolódó számonkérésről

Az SZTE Távoktatási Operatív Bizottság vizsgákkal kapcsolatos szabályzati értelmezése a veszélyhelyzetben folytatandó online távolléti oktatáshoz kapcsolódóan >>>

A Távoktatási Operatív Bizottság 6. oktatói tájékoztató levele >>>

Online Otatás Okosan V. >>>

A Távoktatási Operatív Bizottság V. Hallgatói Tájékoztatója

A Távoktatási Operatív Bizottság 5. oktatói tájékoztató levele >>>

Online Otatás Okosan IV. >>>

A Távoktatási Operatív Bizottság IV. Hallgatói Tájékoztatója

Online Oktatás Okosan III. >>>

A Távoktatási Operatív Bizottság III. Hallgatói Tájékoztatója

A Távoktatási Operatív Bizottság 4. oktatói tájékoztató levele >>>

A Távoktatási Operatív Bizottság tájékoztatása a rendkívüli online oktatási rendben történő vizsgáztatás egyes kérdéseiről >>>

Az Egyetemi Oktatási Bizottság 2020.04.07-I ülésén az online vizsgáztatásról hozott döntés >>>

Online Oktatás Okosan >>>

A Távoktatási Operatív Bizottság II. Hallgatói Tájékoztatója

Feljegyzés a digitális oktatás IT feltételeinek biztosítása érdekében tett intézkedésekről >>>

Az új körlevelünk kapcsán Horváth Zita helyettes államtitkár állásfoglalását szeretném idézni: „A képzési és kimeneti követelmények a minimális tanulási eredményt fogalmazzák meg, amit a képzéssel elérhet a hallgató. Ez alapján az ajánlott tanterv az egyetem hatásköre, hogy milyen képzési feltételek, szolgáltatás között tudja ezt biztosítani az intézmény. Minden szakhoz, képzési idő tartozik, amely a kredit rendszerű oktatásban a hallgató számára tanulmányi időt jelenthet (gyorsabb és hosszabb idővel). Ebben a kérdésben a képzéstől függően az intézményeknek kell a képzéshez kapcsolódó intézkedésekben alternatívákat meghatározni.

Prof. Dr. Gellén Klára

oktatási rektorhelyettes

Távoktatási oktatói tájékoztató 2. >>>

A Távoktatási Operatív Bizottság tájékoztatója

A távoktatásról magyar hallgatónak >>>

A fenti linken tölthetik le és olvashatják Prof. Dr. Lázár György dékán és Prof. Dr. Sáry Gyula oktatási dékánhelyettes HALLGATÓKNAK szóló távoktatással kapcsolatos körlevelét

Javaslat a távoktatás idejére oktatóknak >>>

A fenti linken tölthetik le és olvashatják Prof. Dr. Lázár György dékán és Prof. Dr. Sáry Gyula oktatási dékánhelyettes OKTATÓKNAK szóló távoktatással kapcsolatos körlevelét

Tájékoztató a CooSpace rendszer vizsgáztatási lehetőségeiről

A címre kattintva tölthetik le Dr. Makra Péternek, az Orvosi Fizikai és Orvosi Informatikai Intézet egyetemi adjunktusának összefoglalóját a CooSpace rendszer vizsgáztatási lehetőségeiről.

Távoktatási Operatív Bizottság hallgatói tájékoztatója 1. (pdf) >>>

szte_aok_es_gytk_kutatok

Elsőként számoltak be az SZTE kutatói arról, hogy a kender vegyületei, köztük a ma igen népszerű kannabidiol – röviden: CBD – a szívritmuszavar kockázatát fokozó hatással rendelkezhet. Erről kérdeztük Prof. Dr. Varró Andrást (SZTE ÁOK) és Dr. Csupor Dezsőt (SZTE GYTK). Megtudtuk: 14 szerzős közleményüket a Nature lapcsaládhoz tartozó Scientific Reports szakfolyóirat tette közzé.

betegagy_1170

Széleskörűen hozzáférhetővé válik a magyar betegek számára is a remdesivir nevű hatóanyagot tartalmazó antivirális szer, amely az eddig ismert leghatékonyabb gyógyszer a COVID-fertőzés ellen. A gyártás a Richter Gedeon Nyrt. saját fejlesztése alapján indult. A készítmény klinikai vizsgálata megkapta az engedélyt az Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézettől. A szert több magyarországi egészségügyi intézményben, így a Szegedi Tudományegyetemen is alkalmazzák.