Laptop_1170

Távoktatással kapcsolatos tájékoztatók (márc.27.)

A lenti linkeken tölthetik le és olvashatják a kari vezetés és a Távoktatási Operatív Bizottság által kiadott körleveleket és javaslatokat a távoktatással kapcsolatosan

A Távoktatási Operatív Bizottság tájékoztatása a rendkívüli online oktatási rendben történő vizsgáztatás egyes kérdéseiről >>>

Az új körlevelünk kapcsán Horváth Zita helyettes államtitkár állásfoglalását szeretném idézni: „A képzési és kimeneti követelmények a minimális tanulási eredményt fogalmazzák meg, amit a képzéssel elérhet a hallgató. Ez alapján az ajánlott tanterv az egyetem hatásköre, hogy milyen képzési feltételek, szolgáltatás között tudja ezt biztosítani az intézmény. Minden szakhoz, képzési idő tartozik, amely a kredit rendszerű oktatásban a hallgató számára tanulmányi időt jelenthet (gyorsabb és hosszabb idővel). Ebben a kérdésben a képzéstől függően az intézményeknek kell a képzéshez kapcsolódó intézkedésekben alternatívákat meghatározni.

Prof. Dr. Gellén Klára

oktatási rektorhelyettes

Távoktatási oktatói tájékoztató 2. >>>

A Távoktatási Operatív Bizottság tájékoztatója

A távoktatásról magyar hallgatónak >>>

A fenti linken tölthetik le és olvashatják Prof. Dr. Lázár György dékán és Prof. Dr. Sáry Gyula oktatási dékánhelyettes HALLGATÓKNAK szóló távoktatással kapcsolatos körlevelét

Javaslat a távoktatás idejére oktatóknak >>>

A fenti linken tölthetik le és olvashatják Prof. Dr. Lázár György dékán és Prof. Dr. Sáry Gyula oktatási dékánhelyettes OKTATÓKNAK szóló távoktatással kapcsolatos körlevelét

Tájékoztató a CooSpace rendszer vizsgáztatási lehetőségeiről

A címre kattintva tölthetik le Dr. Makra Péternek, az Orvosi Fizikai és Orvosi Informatikai Intézet egyetemi adjunktusának összefoglalóját a CooSpace rendszer vizsgáztatási lehetőségeiről.

Távoktatási Operatív Bizottság hallgatói tájékoztatója 1. (pdf) >>>

nyito_egyetemi_tajekoztato1

Az SZTE vezetői videóban tájékoztatták az egyetem polgárait a koronavírus okozta fertőzés terjedésének megelőzése érdekében tett intézkedésekről. Prof. Dr. Gellén Klára oktatási rektorhelyettes a távoktatással kapcsolatos legfontosabb tudnivalókat, Prof. Dr. Lengyel Csaba elnök a Klinikai Központot érintő változásokat ismertette. Dr. Fendler Judit kancellár a munkavállalókra vonatkozó intézkedésekről tájékoztatott. Az elhangzottakat írásban foglaljuk össze.

online_kerdoiv

Országos epidemiológiai előrejelzési rendszert fejleszt a Szegedi Tudományegyetem több hazai felsőoktatási intézmény és kutatócsoport bevonásával. A pontos fertőzésterjedési modellezéshez a járvány kitörése előtti és utáni kapcsolati és utazási szokásokról gyűjtenek adatokat. A kutatást egy online kérdőív néhány percig tartó kitöltésével bárki segítheti.