keskeny

2020 áprilisában újra PROFEX egészségügyi szaknyelvi vizsga

Az SZTE ÁOK Orvosi Szaknyelvi Kommunikációs és Fordítóképző Csoport szervezésében a PROFEX egészségügyi szaknyelvi nyelvvizsgák (angol, német) kerülnek megrendezésre

Az SZTE ÁOK Orvosi Szaknyelvi Kommunikációs és Fordítóképző Csoport szervezésében a PROFEX egészségügyi szaknyelvi nyelvvizsgák (angol, német) a következő időpontban kerülnek megrendezésre:

2020. április 25. (írásbeli és beszédértés vizsga)

2020. április 20. (szóbeli vizsga)

Jelentkezési határidő: 2020. március 23.

Jelentkezni lehet Dallmann Petra vizsgairoda koordinátornál az SZTE, ÁOK Orvosi Szaknyelvi Kommunikációs és Fordítóképző Csoport, Szeged, Szentháromság u. 5. Tel: 06-62-425-521 vagy 2498 telefonszámokon vagy az e-mail címen: dallmann.petra@med.u-szeged.hu

További információ: http://profex.aok.pte.hu/

(Részletes információ az ingyenes nyelvvizsga lehetőségről ezen a honlapon található.)

nyito_egyetemi_tajekoztato1

Az SZTE vezetői videóban tájékoztatták az egyetem polgárait a koronavírus okozta fertőzés terjedésének megelőzése érdekében tett intézkedésekről. Prof. Dr. Gellén Klára oktatási rektorhelyettes a távoktatással kapcsolatos legfontosabb tudnivalókat, Prof. Dr. Lengyel Csaba elnök a Klinikai Központot érintő változásokat ismertette. Dr. Fendler Judit kancellár a munkavállalókra vonatkozó intézkedésekről tájékoztatott. Az elhangzottakat írásban foglaljuk össze.

online_kerdoiv

Országos epidemiológiai előrejelzési rendszert fejleszt a Szegedi Tudományegyetem több hazai felsőoktatási intézmény és kutatócsoport bevonásával. A pontos fertőzésterjedési modellezéshez a járvány kitörése előtti és utáni kapcsolati és utazási szokásokról gyűjtenek adatokat. A kutatást egy online kérdőív néhány percig tartó kitöltésével bárki segítheti.