Verado_Medikusok_Hete

Véradó Medikusok Hete

Az Országos Vérellátó Szolgálat elindítja a "Véradó Medikusok Hete" kampányt, mely 2020. augusztus 3-9. között kerül megrendezésre intézeteikben valamint külső véradási helyszíneken

A hallgatók a véradási lehetőségekről a www ovsz.hu/hol adhatok vert oldalon tájékozódhatnak. Minden medikusnak/hallgatónak emléklappal is kedveskednek. Kérik őket, jelezzék a véradási helyszíneken, hogy a „Véradó Medikusok hete” kampány keretében érkeztek a véradásra.

Bíznak benne, hogy hallgatóik mozgósításával még eredményesebben tudnak megbirkózni a jelenlegi helyzet kihívásaival és folyamatosan biztosíthatják a szükséges vérkészítményeket az újrainduló egészségügyi rendszer számára.

EUGLOH_TDK

Kiválóan szerepeltek hallgatóink az EUGLOH konzorcium keretében 2020. szeptember 28-30. között megrendezett nemzetközi Tudományos Diákköri Konferencián.

Lanyok_napja_20201001

Prof. Dr. Széll Márta molekuláris biológusként diplomázott a Szegedi Tudományegyetemen. Az SZTE Általános Orvostudományi Kara Orvosi Genetikai Intézetének tanszékvezető egyetemi tanára, a pikkelysömör immungenomikai hátterét és a ritka betegségeket kutatja. Munkáját elismerték L’Oreal UNESCO-díjjal is. Szakmaiságát mi sem bizonyítja jobban, mint hogy fiatalon lett a Magyar Tudományos Akadémia doktora, munkásságát Magyar Érdemrend tisztikeresztje polgári tagozata kitüntetéssel ismerték el. Mindemellett stratégiai rektorhelyettesként tevékenykedik a szegedi egyetemen. Pályája példamutató: a Lányok Napja kapcsán beszélgettünk vele arról, hogyan lehet egy kutatónő sikeres.