OTKA

Új PD_20, FK_20, K_20, ANN_20, és SNN_20 kutatási témapályázatok – volt OTKA pályázatok

Ezúton értesítjük az érintetteket, hogy az új pályázati konstrukciók (PD_20, FK_20, K_20, ANN_20, és SNN_20 kutatási témapályázatok – volt OTKA pályázatok) felhívásai

az alábbi honlapon érhetőek el (felhívások főbb jellemzői, beadási határidők stb.): http://nkfih.gov.hu/palyazoknak/palyazatok/aktualis-felhivasok

Az egyes konstrukciók linkjére kattintva a megjelenő honlap alján, a Letölthető pályázati dokumentumok menüpont alatt találhatóak a konstrukciókhoz tartozó egyes pályázati felhívások, valamint a pályázati útmutatók (a megfelelő pályázáshoz mindkettő ismerete szükséges).

Kérjük, a pályázni szándékozó kollégák az egyes pályázati felhívásokat és a pályázati útmutatót figyelmesen elolvasni szíveskedjenek. Kérjük, a pályázást mérlegelve szíveskedjenek azt is figyelembe venni, hogy a pályázatokban való szerepvállalás beleszámít az FTE-értékbe („kutatóév-egyenérték” vagy „kutatói időráfordítás”: Full Time Equivalent - a pályázati útmutatóban a 4.5 pont), ezért szíveskedjenek mérlegelni a más kutatási projektekben (pl. GINOP) vállalt szerepeket, FTE-értékeket is!

Egyúttal tájékoztatjuk Önöket, hogy a fenti konstrukciókkal kapcsolatban felmerülő adminisztratív kérdések esetén a központi kapcsolattartási (intézményi adminisztrátori) feladatokat a Projektmenedzsment Igazgatóság munkatársa, Széplakiné Karizs Szilvia látja el (e-mail: karizs.szilvia@rekt.szte.hu , tel. 62-54-4843). Az on-line felületen feltöltött költségtervek áttekintését, ellenőrzését a GSZ Pályázatkezelői Iroda munkatársai végzik folyamatosan.

boldogkoi_1170

Tévhitek fertőzik a világhálót az új típusú koronavírusról. A tények és feltételezések, a hiteles információk és az álhírek kommunikációs hálójában vergődőknek megszólalásaival irányt mutató dr. Boldogkői Zsolt molekuláris biológust, virológust, az SZTE ÁOK Orvosi Biológiai Intézetét vezető egyetemi tanárt kérdeztük a COVID-19 járványról

infektologia_nyito

A Szegedi Tudományegyetem újabb egészségügyi mérföldköve lesz az a beruházás, amelynek eredményeképpen infektológiai klinika és oktatóközpont épül Szegeden. Az SZTE gyermek és felnőtt pácienseket egyaránt fogadó, 1,5 milliárd forintból megvalósuló Infektológiai Központjában a fertőző betegek ellátása mellett gyakorlati oktatás is folyik, új, önálló egyetemi tanszék is működik majd