Dr. Erős Gábor habilitációs előadása

M E G H Í V Ó

Tisztelettel meghívjuk Önt a Szegedi Tudományegyetemen tartandó alábbi habilitációs előadásokra:

INTERDISZCIPLINÁRIS ORVOSTUDOMÁNY:

Dr. ERŐS GÁBOR, multidiszciplináris orvostudományból PhD-val rendelkező tudományos segédmunkatárs (SZTE ÁOK Bőrgyógyászati és Allergológiai Klinika, Szeged)

Magyar nyelvű tantermi előadás:

Ideje: 2020. február 5. (szerda) 08:45 óra

Címe: A bőr anatómiája és fiziológiája

Angol nyelvű tantermi előadás:

Ideje: 2020. február 5. (szerda) 10:00 óra

Címe: Structure and function of the skin

Tudományos előadás:

Ideje: 2020. február 5. (szerda) 12:00 óra

Címe: A bőr regenerációját elősegítő új kezelési lehetőségek

Az előadások helyszíne: SZTE ÁOK Bőrgyógyászati és Allergológiai Klinika tanterem (Szeged, Korányi fasor 6.)

Dr. Kónya Zoltán

egyetemi tanár

Orvosi_vegytan

Bizonyos daganatos és autoimmun betegségekben már eddig is megoldást nyújtottak a modern biológiai terápiás kezelések, azonban ezek a hatóanyagok csak a sejteken kívüli célpontokat tudják támadni. Új irányt jelenthet az SZTE kutatóinak friss eredménye, melyet címlapján közöl az Advanced Science. Egy olyan speciális hordozó molekulát fejlesztettek, ami képes a sejtbe juttatni a biológiai terápiás hatóanyagokat.

unkp_2020

Az SZTE Rektori Hivatal Dísztermében rendezték meg az Új Nemzeti Kiválósági Program 2019. ösztöndíjasainak oklevélátadó ünnepségét 2020. február 13-án, amelyen 62 hallgatónkat és oktatónkat díjaztak a folyamatos, magas szintű, eredményes kutatómunkájukért. Gratulálunk!