unkp_2020

62-en kapták meg az ÁOK-n az Új Nemzeti Kiválósági Program oklevelét

Az SZTE Rektori Hivatal Dísztermében rendezték meg az Új Nemzeti Kiválósági Program 2019. ösztöndíjasainak oklevélátadó ünnepségét 2020. február 13-án, amelyen 62 hallgatónkat és oktatónkat díjaztak a folyamatos, magas szintű, eredményes kutatómunkájukért. Gratulálunk!

Az Új Nemzeti Kiválósági Program 2019. ösztöndíjasainak adtak át oklevelet a Szegedi Tudományegyetemen 2020. február 13-án. A díjátadón Prof. Dr. Gellén Klára, a Szegedi Tudományegyetem oktatási rektorhelyettese köszöntő beszédében Szent-Györgyi Albertet idézte: „A tudomány elsődleges célja, hogy igazságra, méghozzá új igazságra találjon.” – Elmondható, hogy az elmúlt négy év alatt ez a díjátadó egyre nagyobb közösséget formált az egyetemen belül: az elmúlt négy évben egyetemünkön összesen 870-en nyerték el a pályázatot. Kilenc pályázónk már négy, 28 pályázónk pedig már három éve részesül a kutatási ösztöndíjban – fogalmazott a rektorhelyettes. Hozzátette: az ösztöndíj elnyerése mögött azonban nemcsak tehetség áll, hanem a választott tudomány- és művészeti terület iránti elkötelezettség és hosszú, szorgalmas munka is.

Az ÁOK díjazottjai:

Árpádffy-Lovas Tamás Dr., Asztalos Leó, Bálint Armand Rafael, Balogh Gergő Mihály, Barabási Beáta, Bozó Renáta, Czikkely Márton Simon, Cseh Edina Katalin, Dalos Vera Daniella, Demján Virág Dr., Dr. Almásiné Dr. Csoma Zsanett Renáta, Dr. Ignáthné Pallagi Petra, Dr. Keller-Pintér Anikó, dr. Király András, Dr. Walter Fruzsina, Erdei Lilla, Farkas Klaudia Dr., Ficzere Ágnes Georgina, Frank Rita, Gajda Ámos Ábel, Hantosi Dóra, Harangozó Márk, Holczer Adrienn, Horváth Mária Dóra, Kelemen Evelyn, Klinovszky Andrea, Kocsis Krisztián, Kókai Dávid Dr., Koncz István Dr., Kovács Barbara Nóra, Kovács Mónika Gabriella, Kovács Zsuzsanna Dr., Kozma Mihály, Körtési Tamás, Manczinger Máté Dr., Márványkövi Fanni Magdolna, Meszlényi Valéria Éva, Mezey Gyöngyi Anna Dr., Moldován Norbert, Molnár Kinga, Nagy Norbert Gyula, Nógrádi Bernát, Pálinkás Eszter Dalma, Papp Noémi, Pertich Ákos Dr., Prazsák István, Puskás Ákos, Sárközy Márta Dr., Schranc Álmos István, Szabó Írisz Piroska, Szabó Kitti, Szabó Kornélia Ágnes Dr., Szabó Márton Richárd, Szalárdy Levente Dr., Szatai Ádám Tibor, Szili Petra Éva, Tézsla Zsófia, Tóth Dávid, Tóth Emese, Varga Árpád, Vékony Teodóra, Vida Noémi.

nyito_egyetemi_tajekoztato1

Az SZTE vezetői videóban tájékoztatták az egyetem polgárait a koronavírus okozta fertőzés terjedésének megelőzése érdekében tett intézkedésekről. Prof. Dr. Gellén Klára oktatási rektorhelyettes a távoktatással kapcsolatos legfontosabb tudnivalókat, Prof. Dr. Lengyel Csaba elnök a Klinikai Központot érintő változásokat ismertette. Dr. Fendler Judit kancellár a munkavállalókra vonatkozó intézkedésekről tájékoztatott. Az elhangzottakat írásban foglaljuk össze.

online_kerdoiv

Országos epidemiológiai előrejelzési rendszert fejleszt a Szegedi Tudományegyetem több hazai felsőoktatási intézmény és kutatócsoport bevonásával. A pontos fertőzésterjedési modellezéshez a járvány kitörése előtti és utáni kapcsolati és utazási szokásokról gyűjtenek adatokat. A kutatást egy online kérdőív néhány percig tartó kitöltésével bárki segítheti.