Szent-Gyorgyi_Orvostudomanyi_Egyetem_nevado_unnepseg_1170

A Szegedi Orvostudományi Egyetem felvette Szent-Györgyi Albert nevét

Az ünnepségre a Szegedi Nemzeti Színházban került sor 1987. december 10-én, éppen fél évszázaddal a Nobel-díj átvételét követően. Megnyitó beszédet Prof. Dr. Szilárd János rektor mondott.

A Szegedi Orvostudományi Egyetem Tanácsa 1986. december 19-i ülésén döntött a névfelvételről.

A Délmagyarország 1987. december 11-i pénteki 77. évfolyam 292. száma tudósított a Szent-Györgyi Albert Orvostudományi Egyetem névadó ünnepségéről,

melyet olvasható formában az SZTE Klebelsberg Könyvtár Contenta repozitóriumának DélmagyArchív rovatából teljes terjedelmében ide kattintva >>> tölthetnek le.

SZOTE_nevado_unnepseg_Delmagyar_19871211

unkp_a_jovo_te_vagy

A 2021/2022. tanévi Új Nemzeti Kiválóság Program pályázati kiírásait 2021. április 19-én jelentették meg a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal, valamint az ÚNKP hivatalos honlapján.

szte_100_fb_esemeny_borito_

A tavalyi évhez hasonlóan idén is megrendezésre kerül az SZTE Mozdulj!, amelynek főszervezői az SZTE Sportközpont/SZTE Sportiroda. A centenáriumi tanévhez kapcsolódva a versenykiírás az SZTE 100 elnevezést kapta. Csatlakozzatok!