Szent-Gyorgyi_Orvostudomanyi_Egyetem_nevado_unnepseg_1170

A Szegedi Orvostudományi Egyetem felvette Szent-Györgyi Albert nevét

Az ünnepségre a Szegedi Nemzeti Színházban került sor 1987. december 10-én, éppen fél évszázaddal a Nobel-díj átvételét követően. Megnyitó beszédet Prof. Dr. Szilárd János rektor mondott.

A Szegedi Orvostudományi Egyetem Tanácsa 1986. december 19-i ülésén döntött a névfelvételről.

A Délmagyarország 1987. december 11-i pénteki 77. évfolyam 292. száma tudósított a Szent-Györgyi Albert Orvostudományi Egyetem névadó ünnepségéről,

melyet olvasható formában az SZTE Klebelsberg Könyvtár Contenta repozitóriumának DélmagyArchív rovatából teljes terjedelmében ide kattintva >>> tölthetnek le.

SZOTE_nevado_unnepseg_Delmagyar_19871211

Online_kari_nyilt_nap_1170

A Nyílt Napot január 23-án online térben szervezzük, előadásokkal, chatszobákkal és sok orvosi SKILL videoval! A Nyílt Nap hetén látványos meglepetés filmmel is készülünk, kövessétek online csatornáinkat!

Sikeres_no_6

Prof. Dr. Széll Márta, Dr. Nagy Nikoletta és Dr. Farkas Klaudia, Dr. Csapó Edit és Dr. Fülöp Lívia aki a „L’Oréal – UNESCO A nőkért és a tudományért” kitüntetését átvehette. A hatodik díjazott, Dr. Farkas Eszter a L’Oréal-UNESCO Rising Talent nemzetközi díját kapta meg. Kövesd őket!