Szerb-magyar együttműködések

2019. szeptember 16-án látogatást tett Karunkon a Novi Sad-i Egyetem Orvostudományi Karának delegációja, 2019. szeptember 25-én pedig delegáció érkezett egyetemünkre a Belgrádi Egyetem Orvostudományi Karáról.

Novi Sad:

2019. szeptember 16-án látogatást tett Karunkon a Novi Sad-i Egyetem Orvostudományi Karának delegációja, amelynek résztvevői voltak Prof. Dr. Snezana Brkic, dékán, Prof. Dr. Zoran Komazec tudományos ügyekért felelős dékánhelyettes, Dr. Gordana Jovanovic az orvosképzési és szimulációs központ vezetője, Mrs. Ivana Jurisin és Mrs. Milica Vukainovic a tudományos és nemzetközi kapcsolatok igazgatóságának munkatársai, valamint Prof. Dr. Biljana Bozin, Prof. Dr. Otto Barak és Dr. Nebojsa Kladar.

Az ÁOK vezetőségével megvitatták a két Kar közti együttműködési lehetőségeket, különös tekintettel az onkológiai kutatás és betegellátás lehetőségeire, illetve az orvosi készségfejlesztő központok még hatékonyabb bevonására az orvosképzésbe.

Belgrád:

2019. szeptember 25-én delegáció érkezett Egyetemünkre a Belgrádi Egyetem Orvostudományi Karáról. A delegáció tagjai Prof. Nebojsa Lalic dékán úr, Prof. Tatjana Pekmezovic kutatási dékánhelyettes, valamint Prof. Aleksandar Simic, akiket Prof. Dr. Rovó László rektor, Prof. Dr. Lázár György dékán és Prof. Dr. Molnár Tamás tudományos dékánhelyettes közösen fogadtak. A találkozó során együttműködési megállapodás került aláírásra közös oktatási, kutatási tevékenységek indítása tárgyában.

IMG_0801IMG_0821

IMG_0815IMG_0811

kivalo_klinikai_kozpont_2019

„Kiváló Klinikai Központ” elismerésben részesült a Szegedi Tudományegyetem Szent-Györgyi Albert Klinikai Központ, amelyet október 8-án adtak át Budapesten a Magyar Kórházszövetség és a Medicina Fórum szervezésében rendezett XI. Medicina Konferencián

Husz_Sandor_prof

Mély megrendüléssel tudatjuk, hogy Husz Sándor professzor emeritus 79 éves korában, 2019. október 8-án tragikus hirtelenséggel elhunyt. Személyében egy országosan elismert és tisztelt dermatológus távozott közülünk. Iskolateremtő munkájával követendő példát hagyott az utókorra.