Honlapra

Elkészült az ÁOK saját beruházásban épült új oktatási épülete

2019. augusztus 28-án megtörtént a Kossuth Lajos 35. szám alatt kialakított új ÁOK Oktatási Központ műszaki átadása

Örömteli hír, hogy elkészült a volt SZOTE óvoda helyén, a Kossuth Lajos sgt. 35. szám alatt (az Anatómiai Intézettel szemben) az SZTE ÁOK teljes egészében saját beruházásban finanszírozott új oktatási épülete.

Az akadálymentesített, liftes épületben egy 180 fős nagyelőadó és 10 szeminárium terem került kialakításra. A pincerészben kerékpárok elhelyezésére van lehetőség. A tervek szerint az épületben büfé is fog üzemelni.

DSC00609DSC00573

DSC00570DSC00637

DSC00583DSC00625

Egyetem_Napja_nyito

Az SZTE centenáriumi tanévének Egyetem Napja rendezvénysorozatát 2021. november 13-án Ünnepi Szenátusülés zárta. Hagyomány, hogy a Szegedi Tudományegyetem Napja alkalmából a felsőoktatási intézmény munkáját támogató jeles személyiségeknek Doctor Honoris Causa kitüntető címet, továbbá rangos egyetemi díjakat és elismerő okleveleket adományoz az universitas vezető testülete.

erem_oldalak_keskeny

A Szegedi Tudományegyetem alapításának centenáriuma tiszteletére a Magyar Nemzeti Bank 10 000 Ft névértékű ezüst, valamint 2000 Ft névértékű színesfém emlékérméket bocsátott ki a Szegedi Tudományegyetemen