slide4

2019 novemberében újra PROFEX Egészségügyi szaknyelvi vizsga

Az SZTE Orvosi Szaknyelvi Kommunikációs és Fordítóképző Csoport szervezésében a PROFEX egészségügyi szaknyelvi nyelvvizsgák (angol, német) a következő időpontban kerülnek megrendezésre:

2019. november 16. (írásbeli és beszédértés vizsga)

2019. november 18. (szóbeli vizsga)

Jelentkezési határidő: 2019. október 14.

Jelentkezés: Dallmann Petra vizsgairoda koordinátornál SZTE, ÁOK Orvosi Szaknyelvi Kommunikációs és Fordítóképző Csoport, Szeged, Szentháromság u. 5. Tel: 06-62-425-521 vagy 2498, e-mail cím: dallmann.petra@med.u-szeged.hu

További információ: http://profex.aok.pte.hu/ (Fontos! Információ az ingyenes nyelvvizsga lehetőségről ezen a honlapon található.)

kivalo_klinikai_kozpont_2019

„Kiváló Klinikai Központ” elismerésben részesült a Szegedi Tudományegyetem Szent-Györgyi Albert Klinikai Központ, amelyet október 8-án adtak át Budapesten a Magyar Kórházszövetség és a Medicina Fórum szervezésében rendezett XI. Medicina Konferencián

Husz_Sandor_prof

Mély megrendüléssel tudatjuk, hogy Husz Sándor professzor emeritus 79 éves korában, 2019. október 8-án tragikus hirtelenséggel elhunyt. Személyében egy országosan elismert és tisztelt dermatológus távozott közülünk. Iskolateremtő munkájával követendő példát hagyott az utókorra.