Farkas_Ivan

Elhunyt Dr. Farkas Iván címzetes egyetemi docens

Dr. Farkas Iván címzetes egyetemi docens, a Makói Szülészeti Osztály volt vezetője 66 éves korában váratlan hirtelenséggel örökre megpihent. Emlékét tisztelettel megőrizzük!

Dr. Farkas Iván 1953. június 17-én Szegeden született. Gimnáziumi éveit a Radnóti Miklós Gimnáziumban töltötte, itt érettségizett jeles eredménnyel, az orvosi diplomát 1977-ben a Szegedi Orvostudományi Egyetem Általános Orvosi Karán “cum laude” minősítéssel szerezte meg. Ezt követően 1977-1979 között a Szentesi Kórházban alorvosként, majd a Szegedi Szülészeti és Nőgyógyászati Klinikán gyakornoki, később tanársegédi állásban 1994-ig, utána az újonnan alakult Onkoterápiás Klinikán tanársegédi, majd adjunktusi pozícióban dolgozott 2003-ig. Szakvizsgát szülészet-nőgyógyászatból 1981-ben Pécsett tett jeles eredménnyel. 1988-tól 1994-ig Megyei Területi Szakfőorvosi tisztet is betöltötte. 2003-tól 2016-ban történt nyugdíjazásáig a Makói Szülészeti Osztályt vezette. Számos tudományos társaság tagja volt: Magyar Nőorvos Társaság, EAGO, Szülészet-Nőgyógyászati Ultrahang társaság, Magyar Nőgyógyász Endoszkópos Társaság, Magyar Nőgyógyász Onkológus Társaság. Tudományos munkásságát 24 tudományos közlemény, 46 előadás dicséri. 2006-ban osztályvezetőként a Magyar Nőorvos Társaság Délmagyarországi Szekció ülését szervezte. Munkásságát 2014-ben címzetes egyetemi docensi kinevezéssel ismerték el. Nyugdíjas éveit a családja körében töltötte. 66 éves korában váratlan hirtelenséggel örökre megpihent.

boldogkoi_1170

Tévhitek fertőzik a világhálót az új típusú koronavírusról. A tények és feltételezések, a hiteles információk és az álhírek kommunikációs hálójában vergődőknek megszólalásaival irányt mutató dr. Boldogkői Zsolt molekuláris biológust, virológust, az SZTE ÁOK Orvosi Biológiai Intézetét vezető egyetemi tanárt kérdeztük a COVID-19 járványról

infektologia_nyito

A Szegedi Tudományegyetem újabb egészségügyi mérföldköve lesz az a beruházás, amelynek eredményeképpen infektológiai klinika és oktatóközpont épül Szegeden. Az SZTE gyermek és felnőtt pácienseket egyaránt fogadó, 1,5 milliárd forintból megvalósuló Infektológiai Központjában a fertőző betegek ellátása mellett gyakorlati oktatás is folyik, új, önálló egyetemi tanszék is működik majd