Adjunktusi kinevezések karunkon

Ünnepélyes keretek között adták át 4 új adjunktusunk kinevezését a Dékáni Hivatalban

Örömünkre szolgál, hogy ismét ilyen ünnepélyes alkalom adódott Karunk életében, amikor fiatal kollégákat köszönthetünk, akik szakmai pályájukon előrelépnek, egy újabb mérföldkőhöz érnek. Ez nem csak az ő életükben egy jelentős állomás, hanem a Karnak, illetve Klinikájuknak, Intézetüknek is büszkeség, hiszen eddigi munkájuk elismerését is jelenti.

Egyetemi adjunktusi kinevezést kapott:

Dr. Belső Nóra 2004-ben végzett Karunkon, 2008-ban védte meg PhD értekezését, majd 2014-ben bőrgyógyászatból szakvizsgázott. Hamarosan immunológia és allergológia szakvizsgát fog szerezni. Hazai és nemzetközi tudományos társaságok tagja. A magyar és angol nyelvű oktatásban egyaránt részt vesz. – akadályoztatása miatt az ünnepségen nem tudott részt venni

Dr. Borda Bernadett 2008-ban fejezte be egyetemi tanulmányait Karunkon, 2011-ben szerzett PhD fokozatot, 2016 óta egyetemi tanársegéd. Sebészet és nefrológia szakvizsgával rendelkezik. A magyar és angol nyelvű oktatásban is részt vesz 2008 óta, szakdolgozat és TDK témavezető is. Impakt faktorainak száma 28,123. Több magyar és nemzetközi szakmai-tudományos társaság tagja, számos elismerést kapott tudományos tevékenységéért.

Dr. Kővári Bence 2011-ben szerezte általános orvosi diplomáját Karunkon. 2011 óta a Pathológiai Intézet munkatársa, 2016-ban lett szakorvos, 2017 óta egyetemi tanársegéd. PhD fokozatát 2016-ban szerezte meg. Tagja a Magyar Patológusok Társaságának és a Magyar Szenológiai Társaságnak is. Hazai és nemzetközi szakmai rendezvényeknek aktív résztvevője és szervezője. PhD és TDK témavezetőként is tevékenykedik. Közleményeinek összesített impakt faktora 31,4.

Dr. Manczinger Máté 2010-ben szerezte meg diplomáját az SZTE Általános Orvostudományi Karán, 2016-ban védte meg PhD értekezését, majd ugyanebben az évben bőrgyógyászat szakvizsgát tett és egyetemi tanársegédi kinevezést kapott. Ezután saját kutatócsoportot alapított, melyekben PhD és TDK témavezetőként is tevékenykedik. A magyar és angol nyelvű képzésben is részt vesz oktatóként, számos szakmai díj birtokosa. Impakt faktorainak száma 44,393.

Mindannyiuknak szeretnénk gratulálni, jövőbeni munkájukhoz további sok sikert és jó egészséget kívánni!

Szent-Gyorgyi_Albert_1893-1986

A Szegedi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Kara, a Richter Gedeon Nyrt. és a "Régió-10" Kft. szervezésében 2019. november 15-28. között kerül sor a XXVI. Szent-Györgyi Napok program sorozatra.

Kiss_Jozsef_Geza_Pro_Sanitate

Az egészségügyi ellátás érdekében kifejtett kiemelkedő szakmai tevékenysége elismeréseként Pro Sanitate-díjban részesült Prof. Dr. Kiss József Géza, az SZTE Általános Orvostudományi Kar Fül-Orr-Gégészeti és Fej-Nyaksebészeti Klinikájának tudományos tanácsadója. Gratulálunk!