Elismerések a XXVI. Szent-Györgyi Napok Központi ünnepségén

Az SZTE élettudományi-klinikai felsőoktatásának legnagyobb ünnepén, a Szent-Györgyi Napok Központi ünnepségén dékáni beszédekkel és kitüntetések átadásával idéztük fel Szent-Györgyi Albert szellemiségét

A XXVI. Szent-Györgyi Napok keretében került sor az Általános Orvostudományi Kar elismeréseinek átadására.

Az Általános Orvostudományi Kar Tanácsa a Kar Kiváló Tudományos Diákköri Oktatója elismeréssel tüntette ki kiemelkedő oktató és szakmai tevékenységet végző kollégáit, akik több éven keresztül folytattak tudományszervezői, tehetséggondozó tevékenységet a tudományos diákköri mozgalomban:

Dr. Bari Ferenc, az Orvosi Fizikai és Orvosi Informatikai Intézet egyetemi tanára

Dr. Berényi Antal, az Élettani Intézet egyetemi adjunktusa

Dr. Burián Katalin, az Orvosi Mikrobiológiai és Immunbiológiai Intézet tanszékvezető egyetemi docense

Dr. Iványi Béla, a Pathológiai Intézet egyetemi tanára

Dr. Jancsó Gábor, az Élettani Intézet emeritus professzora

Dr. Kahán Zsuzsanna, az Onkoterápiás Klinika egyetemi tanára

Dr. Keller-Pintér Anikó, a Biokémiai Intézet tudományos főmunkatársa

Dr. Maléth József, az I.sz. Belgyógyászati Klinika tudományos főmunkatársa

Dr. Oláh Judit, az Onkoterápiás Klinika tanszékvezető egyetemi tanára

Dr. Rajda Cecília, a Neurológiai Klinika egyetemi docense

Dr. Szabad János, az Orvosi Biológiai Intézet emeritus professzora

Az Általános Orvostudományi Kar Tanácsa Dékáni Dicséret elismeréssel tüntette ki

Molnárné Gavallér Anikót, a kari Kollégiumi Igazgatóság gazdasági ügyintézőjét, aki munkahelyi feladatai mellett hosszú évek óta gondoskodik a kari kezelésben lévő tantermek és technikai eszközök működőképességéről.

Bánfi Alexandrát, a Tanulmányi Osztály Angol és Német Nyelvű Képzési Csoportja munkatársát, aki több éven keresztül lelkiismeretes munkájával segítette és koordinálta a külföldi hallgatók előmenetelét.

Nagyné Szamosközi Kingát, a Tanulmányi Osztály Magyar Nyelvű Képzési Csoportja munkatársát, aki hosszú évek óta lelkiismeretes munkájával segítette a magyar nyelvű képzésben résztvevő hallgatók előmenetelét.

Az Általános Orvostudományi Kar Tanácsa Ivánovics György Emlékérem és Jutalomdíj elismeréssel tüntette ki

Dr. Sáry Gyulát, az Élettani Intézet tanszékvezető egyetemi tanárát, aki az orvostudomány eredményeinek átadásában az elméleti, alapozó tárgyak oktatása során több évtizeden keresztül kiemelkedő érdemeket szerzett.

Az Általános Orvostudományi Kar Tanácsa Pro Facultate Medicinae Emlékplakett és Jutalomdíj elismeréssel tüntette ki kollégáit, akik hazai és nemzetközi szinten végzett kiemelkedő munkásságukkal hozzájárultak a Kar tekintélyének és jó hírnevének öregbítéséhez, valamint életművük példaképül állítható:

Dr. Balogh Ádám, a Sebészeti Klinika emeritus professzora,

Dr. Resch Béla, a Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika emeritus professzora,

Dr. Papp Gyula, akadémikus, a Farmakológiai és Farmakoterápiai Intézet emeritus professzora,

Dr. Fráter Loránd, a Radiológiai Klinika emeritus professzora,

Dr. Kovács Gábor, a II. sz. Belgyógyászati Klinika és Kardiológiai Központ emeritus professzora.

QKA_5404

Az ünnepségen átadták a Szent-Györgyi Albert Klinikai Központ elismeréseit.

Hippokrates-díj a gyógyításért elismerésben részesült Dr. Bartyik Katalin  egyetemi docens, a Gyermek Onko-Hematológiai Osztály osztályvezetője.

Klinikai Központ Emlékérem kitüntetést kapott

Prof. Dr. Forster Tamás, a II. sz. Belgyógyászati Klinika és Kardiológiai Központ korábbi tanszékvezető egyetemi tanára,

Prof. Dr. Vécsei László akadémikus, egyetemi tanár, aki 1993 és 2019 között irányította a Neurológiai Klinikát,

Tóth Pálné audiológus szakasszisztens, a Fül-Orr-Gégészeti és Fej- Nyaksebészeti Klinika munkatársa.

Klinikai Központ Elnöki Dicséretet vett át

Benyó Lajos szakápoló, az Aneszteziológiai és Intenzív Terápiás Intézet Neurotraumatológiai Intenzív részlegének osztályvezető ápolója,

Kovács Kalic Károly, a Pszichiátriai Klinika diplomás ápolója,

Okruhlicza Erzsébet, az Egészségbiztosítási Igazgatóság diplomás egészségügyi ügyvitelszervezője,

Szanka Mónika, az Egészségbiztosítási Igazgatóság egészségügyi ügyvitelszervezője, egészségügyi operátor,

Dr. Töreki Annamária, a Sürgősségi Betegellátó Önálló Osztályának klinikai szakpszichológusa,

Vég Zoltán, a Központi Beteghordó Szolgálat szakmai koordinátora,

Vidáné Fábián Valéria, az Ápolásvezetési és Szakdolgozói Oktatási Igazgatás Szakoktatói Szolgálat vezető szakoktatója.

Klinikai Központ Elnöke Elismerő oklevélben részesültek a

Bőrgyógyászati és Allergológiai Klinika Égés-Plasztikai Osztály Elektrokemoterápiás Team munkatársai,

Fül-Orr-Gégészeti és Fej-Nyaksebészeti Klinika műtő munkatársai ,

Reumatológiai és Immunológiai Klinika fekvőbeteg osztály ápolói személyzete.

Klinikai Központ Minőségéért díjat kapott

Bársony Jenőné, a Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika intézetvezető főnővére.

Gratulálunk díjazottjainknak!

QKA_5701

nyito2

A Szegedi Tudományegyetemen újonnan kialakított, 22 világszínvonalú mikroszkóppal és szimulációs eszközökkel felszerelt Mikrosebészeti Oktató Központ lehetővé teszi, hogy a medikusok az orvosi beavatkozásokat biztonságos körülmények között gyakorolhassák.

Honlapra

A XXI. század mentális csapdái a tudományban és a hivatás terén” címmel 2019. november 27-én, az ÁOK Szent-Györgyi Oktatási Központban Richter Tudós Klub rendezvényt tartottunk.