L-ead_Summer_School_keskeny_2

Az egészségügyi dolgozók digitális ismeretei - L-ead Summer School

Az Egészségügyi Menedzserképző Központ új programot hirdet meg egy nyári egyetem keretében, melynek címe: Az egészségügyi dolgozók digitális ismeretei („L-ead – Leveraging e-health workforce by advanced skills”).

A L-ead nyári egyetem célja, hogy felhívja a figyelmet azokra a változásokra, melyeket a digitalizáció fejlődése hoz az egészségügy világába. A változásmenedzsment és a tényeken alapuló szakpolitika segítségével a résztvevőket abban támogatjuk, hogy megértsék az egészségügyi rendszerek működését és a digitális változások hatását az egészségügyi rendszerre, valamint az egészségügyi munkaerőre nézve.

Partnereink ebben a programban az IESE Business School, University de Navarra és az E-Group. A kezdeményezést az EIT Health CAMPUS program támogatja.

Időpontok és helyszínek:

2019. július 8-12: Barcelona (IESE)

2019. július 15-19: Budapest (EMK)

A kurzus ingyenes, teljesítésének feltétele a két egymásra épülő heti programon való részvétel.

A jelentkezés határideje:

2019. május 19.

BSc, MSc, PhD hallgatók, posztdoktorok és kutatók, illetve gyakorló egészségügyi szakemberek jelentkezését egyaránt várják.

Jelentkezés: https://emk.semmelweis.hu/eithealth/

koszoruzas_nyito

Paprikakoszorút helyezett el az SZTE rektora és rektorhelyettese Szent-Györgyi Albert egészalakos szobránál 2019. szeptember 16-án. Így is emlékeztek és emlékeztettek az SZTE vezetői és az egyetemi polgárok az intézmény egykori rektorának 126 évvel ezelőtti születésnapjára, illetve Szent-Györgyi Nobel-díja máig ható jelentőségére.