emlekerem

Az idei Hőgyes Endre emlékérem díjazottja Prof. Dr. Varga Tibor, az SZTE ÁOK emeritus professzora, az Igazságügyi Orvostani Intézet korábbi igazgatója, az ÁOK volt dékánhelyettese.

A díjat Dr. Horváth Ildikó államtitkár asszony adta át az Egészségügyi Tudományos Tanács 2019. január 18-i nyilvános ülésén. Prof. Mandl József akadémikus, a testület elnöke köszöntötte a díjazottat, aki ezt követően a testületi igazságügyi szakértői véleményezés történetéről, helyzetéről tartotta meg előadását.

A kitüntetés, amelyet évente egy fő kaphat, életműdíj, a szakmai és szakmai-közéleti munka, illetve életpályamegbecsülése, amelyet Varga professzor nemcsak szakértői és oktatói, hanem az ETT-ben, annak Igazságügyi Bizottságában. majd annak jogutód szervezetében végzett munkája is megalapozott.

Szívből gratulálunk és további munkájához sok sikert, jó egészséget kívánunk!

SZTE_RH_tulipan

Az Egyetemi Tavasz a Szegedi Tudományegyetem hagyományos, tavaszi rendezvénysorozata, melyet az SZTE Nemzetközi és Közkapcsolati Igazgatóság Kulturális Iroda szervez immár tizenhatodik alkalommal. Április 11. és május 17. között 80 helyszínen közel 300 program közül válogathat a közönség.

IMG_1409

Az SZTE Egyetemi Tavasz programsorozat nyitóeseményeként Reumatológia Magyarországon címmel orvostörténeti vándorkiállítás nyílt a Magyar Reumatológusok Egyesülete fennállásának 90. évfordulója alkalmából az SZTE Általános Orvostudományi Kar oktatási központjában.