Elhunyt Dr. Streitman Károly, az ÁOK egyetemi magántanára

2019. február 17-én elhunyt Dr. Streitman Károly, az Általános Orvostudományi Kar egyetemi magántanára, a Gyermekgyógyászati Klinika egykori tudományos tanácsadója. Kiemelt kutatási területe a gyermeknefrológia volt.

Emlékező gyászmise: 2019. március 2. szombat 14.00 Szent József Templom (Szeged, Dáni J. u. 3.)

Emlékét kegyelettel megőrizzük!

streitman

IMG_2630

Közzétette 2021-es felsőoktatási rangsorát a Figyelő. Az intézményi abszolút rangsorban az SZTE a legjobb vidéki egyetem, miközben a képzésterületi listán az első helyen áll az SZTE Általános Orvostudományi Kar.

Screenshot_2020-11-24_Scientific_Reports

A sclerosis multiplex, és a ritka betegségnek számító Guillain-Barré-szindróma kórlefolyásának követését és megbízhatóbb prognózisát is segítheti az SZTE Neurológiai Klinika és az SZBK Lipidomikai Csoport közös transzlációs kutatása, melynek eredményeiről a rangos Scientific Reports tudományos folyóiratban számoltak be.