Honlapra

SZTE ÁOK Nyílt Nap 2019

2019. november 30-án az SZTE ÁOK Szent-Györgyi Oktatási Központjában került sor Karunk Nyílt Napjára.

Az ÁOK HÖK aktivistái várták az érdeklődőket, akik már 10 órától hosszú sorokban érkeztek a regisztrációhoz.

DSC_0097

DSC_0096

Ebben az évben igen sok szülő is érkezett a tájékoztatókra, megtöltve az előadótermet.

Professzor Dr. Sáry Gyula oktatási dékánhelyettes és Prof. Dr. Molnár Tamás tudományos dékánhelyettes népszerű előadásai nyitották meg a rendezvényt.

DSC_0113

DSC_0114

Bálind Eta HÖK elnökünk az igazi szegedi medikus lét jellemzőiről beszélt, bemutatva azt az igen bő programkínálatot,

amely a szegedi orvostanhallgatók tanulási terhelését hivatott ellensúlyozni.

DSC_0128

A HÖK elnök egyben egy meglepetésprogramot is felkonferált, a jelenlévők a SZOTE Cheerleaders látványos bemutatóját is megtekinthették:

DSC_0122

DSC_0125_2

A délutáni foglakozásokon nagy érdeklődés kísérte a Sebészeti Műtéttani Intézet munkatársainak,

Dr. Hartmann Petra és Dr. Érces Dániel bemutatóit:

DSC_0142

DSC_0134

illetve a mentőszimulátornál Dr. Cserjés Adrea előadását és az Orvosi Biológiai Intézetben Prazsák István laborgyakorlatát:

DSC_0140

DSC_0145

Köszönjük az érdeklődők részvételét! Örömmel várjuk első helyes jelentkezésüket! :-)

HVG_hirdetes

nyito_egyetemi_tajekoztato1

Az SZTE vezetői videóban tájékoztatták az egyetem polgárait a koronavírus okozta fertőzés terjedésének megelőzése érdekében tett intézkedésekről. Prof. Dr. Gellén Klára oktatási rektorhelyettes a távoktatással kapcsolatos legfontosabb tudnivalókat, Prof. Dr. Lengyel Csaba elnök a Klinikai Központot érintő változásokat ismertette. Dr. Fendler Judit kancellár a munkavállalókra vonatkozó intézkedésekről tájékoztatott. Az elhangzottakat írásban foglaljuk össze.

online_kerdoiv

Országos epidemiológiai előrejelzési rendszert fejleszt a Szegedi Tudományegyetem több hazai felsőoktatási intézmény és kutatócsoport bevonásával. A pontos fertőzésterjedési modellezéshez a járvány kitörése előtti és utáni kapcsolati és utazási szokásokról gyűjtenek adatokat. A kutatást egy online kérdőív néhány percig tartó kitöltésével bárki segítheti.