Meghívó Dr. Kovács Tibor habilitációs előadására

Tisztelettel meghívjuk Önt a Szegedi Tudományegyetemen tartandó alábbi habilitációs előadásokra:

KLINIKAI ORVOSTUDOMÁNY:

Dr. KOVÁCS TIBOR, orvostudományból PhD-val rendelkező sebész főorvos (Guy's and St. Thomas' NHS Foundation Trust, King's College University, London, UK)

Magyar nyelvű tantermi előadás:

Ideje: 2019. szeptember 11. (szerda) 08:00 óra

Címe: Elsődleges emlőrekonstrukciók az emlőrák sebészeti kezelésében

Helyszín: SZTE SZAKK Dr. Petri Gábor tanterem (Sebészeti Klinika régi épületében - 6720 Szeged, Szőkefalvi-Nagy B. u. 6.)

Angol nyelvű tantermi előadás:

Ideje: 2019. szeptember 11. (szerda) 08:30 óra

Címe: Traditional and skin sparing mastectomy techniques

Tudományos előadás:

Ideje: 2019. szeptember 11. (szerda) 14:30 óra

Címe: Onkoplasztikus emlősebészet: szükségszerűség vagy „divat” az emlősebészetben? – Oncoplastic breast surgery: fashion or necessity?

Helyszín: SZTE SZAKK Sebészeti Klinika könyvtára (Szeged, Semmelweis u. 8.)

Dr. Kónya Zoltán

egyetemi tanár

Orvosi_vegytan

Bizonyos daganatos és autoimmun betegségekben már eddig is megoldást nyújtottak a modern biológiai terápiás kezelések, azonban ezek a hatóanyagok csak a sejteken kívüli célpontokat tudják támadni. Új irányt jelenthet az SZTE kutatóinak friss eredménye, melyet címlapján közöl az Advanced Science. Egy olyan speciális hordozó molekulát fejlesztettek, ami képes a sejtbe juttatni a biológiai terápiás hatóanyagokat.

unkp_2020

Az SZTE Rektori Hivatal Dísztermében rendezték meg az Új Nemzeti Kiválósági Program 2019. ösztöndíjasainak oklevélátadó ünnepségét 2020. február 13-án, amelyen 62 hallgatónkat és oktatónkat díjaztak a folyamatos, magas szintű, eredményes kutatómunkájukért. Gratulálunk!