PES_O_elismeres

Nemzetközi elismerésben részesültek a Plasztikai és Égési Sebészeti Osztály dolgozói

Rendkívül sikeresen szerepeltek az SZTE Szent-Györgyi Albert Klinikai Központ Bőrgyógyászati és Allergológiai Klinika Plasztikai és Égési Sebészeti Osztály munkatársai a Visegrád Négyek Lengyelországban megtartott Plasztikai Sebészeti Kongresszusán.

A kongresszus szervezésében Dr. Varga János, a Magyar Plasztikai Helyreállító és Esztétikai Sebész Társaság (MPHEST) elnöke, az SZTE Szent-Györgyi Albert Klinikai Központ Bőrgyógyászati és Allergológiai Klinika Plasztikai és Égési Sebészeti Osztály dolgozójaként aktív szerepet töltött be, jelentős részt vállalt az első közös, magyar részvételű kongresszus sikeresen megrendezésében.

v4_plastic_conference
A V4-nek képviselőinek köszöntői.

A szakmai tanácskozáson a V4 országok jeles plasztikai sebészein kívül számos más ország, így például Németország, Belgium, Olaszország, Anglia és Skócia meghatározó plasztikai sebészei is részt vettek. A kongresszuson az SZTE SZAKK Bőrgyógyászati és Allergológiai Klinika Plasztikai és Égési Sebészeti Osztály dolgozói rendkívül jól szerepeltek. Dr. Mohos Gábor előadói díjat, Dr. Varga János moderátori díjat nyert, Dr. Kocsis Ádám és Dr. Varga Ákos tudományos elismerésben, dicséretben részesült.

elismeresek
Dr. Varga János moderátori díjat, Dr. Mohos Gábor előadói díjat nyert.

A megalakult Visegrádi Négyek vezető testületébe Dr. Varga Jánost, az SZTE Szent-Györgyi Albert Klinikai Központ Bőrgyógyászati és Allergológiai Klinika Plasztikai és Égési Sebészeti Osztály egyetemi adjunktusát is beválasztották. A testület feladata két évenként kongresszus szervezése a négy ország közötti forgó rendszerben, a rezidensképzés összehangolása, európai társaság létrehozása, bejegyeztetése és közös újság indítása. A tervek szerint a következő kongresszust 2021. szeptember 16. és 19. között szervezik a csehországi Mikulovban, majd 2023-ban Magyarországon, Visegrádon.

Forrás: SZTEinfo

Szent-Gyorgyi_Albert_1893-1986

A Szegedi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Kara, a Richter Gedeon Nyrt. és a "Régió-10" Kft. szervezésében 2019. november 15-28. között kerül sor a XXVI. Szent-Györgyi Napok program sorozatra.

Kiss_Jozsef_Geza_Pro_Sanitate

Az egészségügyi ellátás érdekében kifejtett kiemelkedő szakmai tevékenysége elismeréseként Pro Sanitate-díjban részesült Prof. Dr. Kiss József Géza, az SZTE Általános Orvostudományi Kar Fül-Orr-Gégészeti és Fej-Nyaksebészeti Klinikájának tudományos tanácsadója. Gratulálunk!