Meghívó Dr. Nagy Edit habilitációs előadására

Tisztelettel meghívjuk Önt a Szegedi Tudományegyetemen tartandó alábbi habilitációs előadásokra:

Klinikai orvostudomány:

Dr. Nagy Edit, elméleti orvostudományból PhD-val rendelkező főiskolai docens (SZTE ETSZK Fizioterápiás Tanszék, Szeged)

Tudományos előadás:

Ideje: 2019. május 10. (péntek) 10:30 óra

Címe: A különböző szenzoros információk hatásai a poszturális kontrollban — The effects of different sensory information on postural control

Angol nyelvű tantermi előadás:

Ideje: 2019. május 10. (péntek) 11:30 óra

Címe: Postural control and balance

Magyar nyelvű tantermi előadás:

Ideje: 2019. május 10. (péntek) 12:30 óra

Címe: Járáselemzés, a szenzoros információk szerepe a járás kontrolljában

Az előadások helyszíne: SZTE ETSZK „A” épület 124-es terem (Szeged, Temesvári krt. 31.)

Dr. Kónya Zoltán

egyetemi tanár

nyito_egyetemi_tajekoztato1

Az SZTE vezetői videóban tájékoztatták az egyetem polgárait a koronavírus okozta fertőzés terjedésének megelőzése érdekében tett intézkedésekről. Prof. Dr. Gellén Klára oktatási rektorhelyettes a távoktatással kapcsolatos legfontosabb tudnivalókat, Prof. Dr. Lengyel Csaba elnök a Klinikai Központot érintő változásokat ismertette. Dr. Fendler Judit kancellár a munkavállalókra vonatkozó intézkedésekről tájékoztatott. Az elhangzottakat írásban foglaljuk össze.

online_kerdoiv

Országos epidemiológiai előrejelzési rendszert fejleszt a Szegedi Tudományegyetem több hazai felsőoktatási intézmény és kutatócsoport bevonásával. A pontos fertőzésterjedési modellezéshez a járvány kitörése előtti és utáni kapcsolati és utazási szokásokról gyűjtenek adatokat. A kutatást egy online kérdőív néhány percig tartó kitöltésével bárki segítheti.