dr_varro_andras

Könyv-örökbefogadás a Somogyiban

A Szegedért Alapítvány 2019. évi díjazottjai a Somogyi-könyvtár régi gyűjteményéből választott köteteket fogadnak jelképesen örökbe. A 2003 óta hagyománnyá vált ünnep idei programja április 25-én, csütörtökön 16 órakor kezdődik a könyvtár harmadik emeleti olvasótermében.

Dr. Varró András farmakológus, egyetemi tanár a tudományos kuratórium Szőkefalvi-Nagy Béla díjasa által örökbefogadott könyvek:

Garcia de Orta: Dell' historia de i semplici aromati… Velencében, 1597.

Varró Aladár Béla: Gyógynövények mint háziszerek, Budapest, 1926.

Blazovich László: Szeged rövid története, Szeged, 2007.

Az ünnepségre szeretettel várnak minden érdeklődőt.

Erasmus_

Erasmus+ pótpályázati felhívás az SZTE ÁOK graduális és PhD hallgatói számára a 2020/2021-as tanév 2. félévére tanulmányi, szakmai gyakorlat támogatására szóló, ill. kombinált ösztöndíjra. Pályázat beadási határideje: 2020. szeptember 23.

Toreki_Annamaria

Az SZTE SZAKK Sürgősségi Betegellátó Osztályának (SBO) szakpszichológusa, Dr. Töreki Annamária egyetemi adjunktus bekerült a Nők Magyarországért Díj 5 jelöltje közé, akik közül közönségszavazással döntik el a nyertest. Szavazzanak rá!