dr_varro_andras

Könyv-örökbefogadás a Somogyiban

A Szegedért Alapítvány 2019. évi díjazottjai a Somogyi-könyvtár régi gyűjteményéből választott köteteket fogadnak jelképesen örökbe. A 2003 óta hagyománnyá vált ünnep idei programja április 25-én, csütörtökön 16 órakor kezdődik a könyvtár harmadik emeleti olvasótermében.

Dr. Varró András farmakológus, egyetemi tanár a tudományos kuratórium Szőkefalvi-Nagy Béla díjasa által örökbefogadott könyvek:

Garcia de Orta: Dell' historia de i semplici aromati… Velencében, 1597.

Varró Aladár Béla: Gyógynövények mint háziszerek, Budapest, 1926.

Blazovich László: Szeged rövid története, Szeged, 2007.

Az ünnepségre szeretettel várnak minden érdeklődőt.

nyito_egyetemi_tajekoztato1

Az SZTE vezetői videóban tájékoztatták az egyetem polgárait a koronavírus okozta fertőzés terjedésének megelőzése érdekében tett intézkedésekről. Prof. Dr. Gellén Klára oktatási rektorhelyettes a távoktatással kapcsolatos legfontosabb tudnivalókat, Prof. Dr. Lengyel Csaba elnök a Klinikai Központot érintő változásokat ismertette. Dr. Fendler Judit kancellár a munkavállalókra vonatkozó intézkedésekről tájékoztatott. Az elhangzottakat írásban foglaljuk össze.

online_kerdoiv

Országos epidemiológiai előrejelzési rendszert fejleszt a Szegedi Tudományegyetem több hazai felsőoktatási intézmény és kutatócsoport bevonásával. A pontos fertőzésterjedési modellezéshez a járvány kitörése előtti és utáni kapcsolati és utazási szokásokról gyűjtenek adatokat. A kutatást egy online kérdőív néhány percig tartó kitöltésével bárki segítheti.