Maleth_cikk

Physiological Reviews

Kiemelkedő publikációt közölt Hegyi Péter, a Pécsi és Szegedi Tudományegyetem professzora és Maléth József a Szegedi Tudományegyetem ÁOK tudományos főmunkatársa külföldi kollaborációs partnereikkel a legerősebb élettani újságban a Physiological Reviews-ban

Az epesavak élettani és klinikai tulajdonságairól eddig is számos közlemény jelent meg, azonban olyan összefoglaló, mely a két területet együttesen, transzlációs megközelítésében tárgyalja ez idáig nem született. Komoly jelentősége az összefoglalónak, hogy több, jelentős népegészségügyi problémát okozó betegségben, mint például a heveny hasnyálmirigy gyulladás, a Barrett nyelőcső vagy a vastagbél rák új terápiás útvonalakat tár fel, ezáltal jelentősen stimulálja ezen betegségekben a további kutatásokat és gyógyszerfejlesztéseket. A szerzők joggal bíznak benne, hogy a közleményben összefoglalt tudományos felfedezések, melyek jelentős részét a szerzők maguk tették, mihamarabb a betegek javára fordítható gyógyszerekké, terápiákká válnak.

A cikk ide kattintva olvasható!

kemenylajos_certificate_330x330

Dr. Kemény Lajos, az SZTE Bőrgyógyászati és Allergológiai Klinika tanszékvezető egyetemi tanára 2018. november 30-án az International League of Dermatological Societies "ILDS Certificate of Appreciation for International Leadership" díjat vehette át.

Sepp

Karunkról Dr. Hortobágyi Tibor, az SZTE Patológiai Intézet tanszékvezető egyetemi docense és Dr. Sepp Róbert az SZTE II. sz. Belgyógyászati Klinika és Kardiológiai Központ egyetemi docense vált az MTA új doktorává. Gratulálunk!