Maleth_cikk

Physiological Reviews

Kiemelkedő publikációt közölt Hegyi Péter, a Pécsi és Szegedi Tudományegyetem professzora és Maléth József a Szegedi Tudományegyetem ÁOK tudományos főmunkatársa külföldi kollaborációs partnereikkel a legerősebb élettani újságban a Physiological Reviews-ban

Az epesavak élettani és klinikai tulajdonságairól eddig is számos közlemény jelent meg, azonban olyan összefoglaló, mely a két területet együttesen, transzlációs megközelítésében tárgyalja ez idáig nem született. Komoly jelentősége az összefoglalónak, hogy több, jelentős népegészségügyi problémát okozó betegségben, mint például a heveny hasnyálmirigy gyulladás, a Barrett nyelőcső vagy a vastagbél rák új terápiás útvonalakat tár fel, ezáltal jelentősen stimulálja ezen betegségekben a további kutatásokat és gyógyszerfejlesztéseket. A szerzők joggal bíznak benne, hogy a közleményben összefoglalt tudományos felfedezések, melyek jelentős részét a szerzők maguk tették, mihamarabb a betegek javára fordítható gyógyszerekké, terápiákká válnak.

A cikk ide kattintva olvasható!

SZTE_RH_tulipan

Az Egyetemi Tavasz a Szegedi Tudományegyetem hagyományos, tavaszi rendezvénysorozata, melyet az SZTE Nemzetközi és Közkapcsolati Igazgatóság Kulturális Iroda szervez immár tizenhatodik alkalommal. Április 11. és május 17. között 80 helyszínen közel 300 program közül válogathat a közönség.

IMG_1409

Az SZTE Egyetemi Tavasz programsorozat nyitóeseményeként Reumatológia Magyarországon címmel orvostörténeti vándorkiállítás nyílt a Magyar Reumatológusok Egyesülete fennállásának 90. évfordulója alkalmából az SZTE Általános Orvostudományi Kar oktatási központjában.