Az SZTE ÁOK Tanári Testület ünnepi tudományos ülésének programja

A Szent-Györgyi Napok keretében 2018. november 22-én, csütörtökön 14 órai kezdettel a Rektori Hivatal Dísztermében kerül sor az SZTE ÁOK Tanári Testület ünnepi tudományos ülésére, melyre Karunk minden oktatóját tisztelettel meghívunk.

14:00 - 14:05 Az ünnepi tudományos ülés megnyitása

Prof. Dr. Lázár György, dékán

Prof. Dr. Molnár Tamás, tudományos dékánhelyettes

Prof. Dr. Orvos Hajnalka, Tanári Testület elnöke

14:05 - 14:25 Prof. Dr. Lengyel Csaba, tanszékvezető egyetemi tanár, SZTE ÁOK I. sz. Belgyógyászati Klinika:

A repolarizációs rezerv jelentősége a kardiovaszkuláris adaptációban

14:25 - 14:45 Dr. Kelemen Oguz, tanszékvezető egyetemi docens, SZTE ÁOK Magatartástudományi Intézet:

Antipszichotikumok hatása a Toll-like receptorok expressziójára és ennek hatása a kognitív funkciókra szkizofréniában

14:45 - 15:05 Dr. Farkas Klaudia, egyetemi adjunktus, SZTE ÁOK I. sz. Belgyógyászati Klinika:

Ugyanolyan vagy hasonló? Bioszimilarrel szerzett tapasztalataink gyulladásos bélbetegségben

15:05 - 15:25 Dr. Hertelendy Péter, klinikai orvos rezidens, SZTE ÁOK Neurológiai Klinika, SZTE ÁOK Orvosi Fizikai és Orvosi Informatikai Intézet:

A terjedő depolarizáció kiválthatósága az életkor és az iszkémia függvényében

15:25 - 15:40 Kávészünet

15:40 - 16:00 Dr. Balázs Zsolt, PhD hallgató, SZTE ÁOK Orvosi Biológiai Intézet, Genomika és Géntechnológia Kutatócsoport:

A humán citomegalovírus transzkriptomának vizsgálata hosszú-read szekvenálással

16:00 - 16:20 Dr. Vizvári Eszter, egyetemi adjunktus és Dr. Tóth-Molnár Edit, tanszékvezető egyetemi docens, SZTE ÁOK Szemészeti Klinika:

A duktális rendszer szerepe a könnymirigy folyadék szekréciójában

16:20 - 16:40 Prof. Dr. Nógrádi Antal, tanszékvezető egyetemi tanár, SZTE ÁOK Anatómiai, Szövet- és Fejlődéstani Intézet:

Sérült motoneuronok megmentése a glutamát excitotoxicitás kivédésével avulziós sérüléseket követően

16:40 - 17:00 Dr. Berényi Antal, egyetemi adjunktus, SZTE ÁOK Élettani Intézet:

Az agyi aktivitásmintázatok instant befolyásolása nem-invazív elektromos ingerléssel

SZTE_RH_tulipan

Az Egyetemi Tavasz a Szegedi Tudományegyetem hagyományos, tavaszi rendezvénysorozata, melyet az SZTE Nemzetközi és Közkapcsolati Igazgatóság Kulturális Iroda szervez immár tizenhatodik alkalommal. Április 11. és május 17. között 80 helyszínen közel 300 program közül válogathat a közönség.

IMG_1409

Az SZTE Egyetemi Tavasz programsorozat nyitóeseményeként Reumatológia Magyarországon címmel orvostörténeti vándorkiállítás nyílt a Magyar Reumatológusok Egyesülete fennállásának 90. évfordulója alkalmából az SZTE Általános Orvostudományi Kar oktatási központjában.