Az SZTE ÁOK Tanári Testület ünnepi tudományos ülésének programja

A Szent-Györgyi Napok keretében 2018. november 22-én, csütörtökön 14 órai kezdettel a Rektori Hivatal Dísztermében kerül sor az SZTE ÁOK Tanári Testület ünnepi tudományos ülésére, melyre Karunk minden oktatóját tisztelettel meghívunk.

14:00 - 14:05 Az ünnepi tudományos ülés megnyitása

Prof. Dr. Lázár György, dékán

Prof. Dr. Molnár Tamás, tudományos dékánhelyettes

Prof. Dr. Orvos Hajnalka, Tanári Testület elnöke

14:05 - 14:25 Prof. Dr. Lengyel Csaba, tanszékvezető egyetemi tanár, SZTE ÁOK I. sz. Belgyógyászati Klinika:

A repolarizációs rezerv jelentősége a kardiovaszkuláris adaptációban

14:25 - 14:45 Dr. Kelemen Oguz, tanszékvezető egyetemi docens, SZTE ÁOK Magatartástudományi Intézet:

Antipszichotikumok hatása a Toll-like receptorok expressziójára és ennek hatása a kognitív funkciókra szkizofréniában

14:45 - 15:05 Dr. Farkas Klaudia, egyetemi adjunktus, SZTE ÁOK I. sz. Belgyógyászati Klinika:

Ugyanolyan vagy hasonló? Bioszimilarrel szerzett tapasztalataink gyulladásos bélbetegségben

15:05 - 15:25 Dr. Hertelendy Péter, klinikai orvos rezidens, SZTE ÁOK Neurológiai Klinika, SZTE ÁOK Orvosi Fizikai és Orvosi Informatikai Intézet:

A terjedő depolarizáció kiválthatósága az életkor és az iszkémia függvényében

15:25 - 15:40 Kávészünet

15:40 - 16:00 Dr. Balázs Zsolt, PhD hallgató, SZTE ÁOK Orvosi Biológiai Intézet, Genomika és Géntechnológia Kutatócsoport:

A humán citomegalovírus transzkriptomának vizsgálata hosszú-read szekvenálással

16:00 - 16:20 Dr. Vizvári Eszter, egyetemi adjunktus és Dr. Tóth-Molnár Edit, tanszékvezető egyetemi docens, SZTE ÁOK Szemészeti Klinika:

A duktális rendszer szerepe a könnymirigy folyadék szekréciójában

16:20 - 16:40 Prof. Dr. Nógrádi Antal, tanszékvezető egyetemi tanár, SZTE ÁOK Anatómiai, Szövet- és Fejlődéstani Intézet:

Sérült motoneuronok megmentése a glutamát excitotoxicitás kivédésével avulziós sérüléseket követően

16:40 - 17:00 Dr. Berényi Antal, egyetemi adjunktus, SZTE ÁOK Élettani Intézet:

Az agyi aktivitásmintázatok instant befolyásolása nem-invazív elektromos ingerléssel

honoris_causa
fotó: SZTEinfo

A Szegedi Tudományegyetem Napját 2002 óta minden év november 11-én ünneplik.

Bari

Dr. Bari Ferenc professzor New Orleansban, a Tulane Egyetem Orvosi Karán Fisher-díjat kapott és őt kérték fel a 21. James W. Fisher emlékelőadás megtartására. Gratulálunk!