honoris_causa
fotó: SZTEinfo

Senator Honoris Causa kitüntető címben részesült März Richard, a Bécsi Orvostudományi Egyetem professzora

A Szegedi Tudományegyetem Napját 2002 óta minden év november 11-én ünneplik.

Az Ünnepi Szenátusülésen adták át a Senator Honoris Causa és a Doctor Honoris Causa kitüntető címek mellett a Pro Universitate-, a Klebelsberg Kunó-, valamint a Pro Laudanda Promotione-díjakat és a címzetes egyetemi docens címet.

Az Ünnepi Szenátusülésen Senator Honoris Causa kitüntető címben részesült März Richard, a Bécsi Orvostudományi Egyetem (Medizinische Universität Wien) professzora. Munkásságát Prof. Dr. Lázár György, az SZTE Általános Orvostudományi Kar dékánja méltatta. März Richard a St. Louis-i Egyetemen szerzett PhD fokozatot 1974-ben biokémiából. 1982 és 2004 között a Bécsi Egyetem Orvoskarán, a Biokémiai Intézetben végzett eredményes oktató és kutatómunkát. Itt nevezték ki professzornak, majd a nemzetközi kapcsolatok és az orvosképzés intézetének vezetője lett. Érdeklődése fokozatosan az orvosképzés elméleti és gyakorlati problémái felé fordult és ezen a területen nemzetközileg elismert szakemberré vált. Számos magasan jegyzett közleményt publikált az orvosképzés különböző kérdéséiről. Szerkesztője az Advances in Health Sciences Education című folyóiratnak. A Szegedi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Karával több, mint egy évtizede áll munkakapcsolatban. Egyik vezetője volt az EU által támogatott e-Mediqual pályázatnak. Gyakran látogat Szegedre, munkaértekezletek, szemináriumok alkalmával segíti az orvosképzés nemzetközi tendenciáinak megismerését. Jelentős szerepet játszott a Szegeden megrendezett Graz Konferencia és a Medical Education Days eredményes lebonyolításában. Eredményeit számos európai egyetem és társaság rangos kitüntetésekkel ismerte el.

Forrás: SZTEinfo