Dr. Bagosi Zsolt habilitációs előadása

M E G H Í V Ó

Tisztelettel meghívjuk Önt a Szegedi Tudományegyetemen tartandó alábbi habilitációs előadásokra:

ELMÉLETI ORVOSTUDOMÁNY:

Dr. BAGOSI ZSOLT, elméleti orvostudományból PhD-val rendelkező adjunktus (SZTE ÁOK Kórélettani Intézet, Szeged)

Magyar nyelvű tantermi előadás:

Ideje: 2018. december 3. (hétfő) 10:00 óra

Címe: Az ödéma kórélettana

Helyszín: ÁOK Nagy Oktatási Központ Ivánovics György előadóterme (Szeged, Dóm tér 13.)

Tudományos előadás:

Ideje: 2018. december 3. (hétfő) 11:00 óra

Címe: A corticotropin releasing faktor (CRF) és az urokortinok szerepe a hypothalamus-hypophysis-mellékvese (HHM)-tengely szabályozásában, a szorongásban, a depresszióban és a szociális interakcióban – The role of corticotropin-releasing factor (CRF) and the urocortins in the regulation of the hypothalamic-pituitary-adrenal axis (HPA) axis, anxiety, depression and social interaction

Helyszín: ÁOK Kórélettani Intézet könyvtára (Szeged, Semmelweis u 1.)

Angol nyelvű tantermi előadás:

Ideje: 2018. december 3. (hétfő) 13:00 óra

Címe: The pathomechanism of edema

Helyszín: ÁOK Nőgyógyászati Klinika Szontágh Ferenc előadóterme (Szeged, Semmelweis u. 8.)

Dr. Kónya Zoltán
egyetemi tanár

kemenylajos_certificate_330x330

Dr. Kemény Lajos, az SZTE Bőrgyógyászati és Allergológiai Klinika tanszékvezető egyetemi tanára 2018. november 30-án az International League of Dermatological Societies "ILDS Certificate of Appreciation for International Leadership" díjat vehette át.

Sepp

Karunkról Dr. Hortobágyi Tibor, az SZTE Patológiai Intézet tanszékvezető egyetemi docense és Dr. Sepp Róbert az SZTE II. sz. Belgyógyászati Klinika és Kardiológiai Központ egyetemi docense vált az MTA új doktorává. Gratulálunk!