visible_body

Visible Body

Örömmel értesítjük Olvasóinkat, hogy egyetemünkön elérhetővé vált a Visible Body felülete, amely interaktív metszetek, 3D modellek és animációk gyűjteménye.

Minden struktúra kattintható, forgatható, mozgatható, elrejthető, és személyes fiók létrehozása után lehetőség van saját jegyzetek készítésére is. A feldolgozott tananyag képként letölthető, és kvízek is segítik az ismeretek elsajátítását.

Egyetemünkön jelenleg öt modul érhető el. A “hagyományos” atlasz mellett mozgás közben is megfigyelhetők az egyes ízületek, követhető az izmok eredése, tapadása, beidegzése. Ezen kívül egy általános és egy keringési rendszerre fókuszáló, háromdimenziós élettani animációkból álló gyűjtemény is rendelkezésre áll.

Bővebben SZTE Klebelsberg Kuno Könyvtára >>

kiemelt_osztondij_2018

SZTE START néven új ösztöndíjprogramot indított a szegedi egyetem, mellyel azokat a tehetséges, végzős középiskolai diákokat kívánják támogatni, akik idén első helyen jelentkeztek az egyetem valamely képzésére. A program célja, hogy segítse az átmenetet a középfokú- és felsőoktatás között. Az ösztöndíjat pályázat útján lehet elnyerni, a jelentkezési határidő: 2018. július 11., a legjobb pályázók akár 100.000 forint egyszeri támogatásban részesülhetnek.

dr_sonkodi_sandor

Az ÁOK Tanári Testületének 2018. június 12-i ünnepi ülésén Dr. Sonkodi Sándor emeritus professzorunk Pro Facultate Medicinae díjat vehetett át karunk dékánjától. Gratulálunk!