visible_body

Visible Body

Örömmel értesítjük Olvasóinkat, hogy egyetemünkön elérhetővé vált a Visible Body felülete, amely interaktív metszetek, 3D modellek és animációk gyűjteménye.

Minden struktúra kattintható, forgatható, mozgatható, elrejthető, és személyes fiók létrehozása után lehetőség van saját jegyzetek készítésére is. A feldolgozott tananyag képként letölthető, és kvízek is segítik az ismeretek elsajátítását.

Egyetemünkön jelenleg öt modul érhető el. A “hagyományos” atlasz mellett mozgás közben is megfigyelhetők az egyes ízületek, követhető az izmok eredése, tapadása, beidegzése. Ezen kívül egy általános és egy keringési rendszerre fókuszáló, háromdimenziós élettani animációkból álló gyűjtemény is rendelkezésre áll.

Bővebben SZTE Klebelsberg Kuno Könyvtára >>

271850904_6791812060891589_5121175817267060750_n

Ünnepélyes keretek között átadták az SZTE Igazságügyi Orvostani Intézet felújított bonctermét - a helyiség rekonstrukciója az SZTE Szent-Györgyi Albert Orvostudományi Kar anyagi támogatásnak köszönhetően valósult meg.

Csernay_1170

Dr. Csernay Lászlónak, egyetemünk professzor emeritusának 90. születésnapja alkalmából Prof. Dr. Lázár György dékán a SZAOK Emlékérmét adományozta. Gratulálunk!