visible_body

Visible Body

Örömmel értesítjük Olvasóinkat, hogy egyetemünkön elérhetővé vált a Visible Body felülete, amely interaktív metszetek, 3D modellek és animációk gyűjteménye.

Minden struktúra kattintható, forgatható, mozgatható, elrejthető, és személyes fiók létrehozása után lehetőség van saját jegyzetek készítésére is. A feldolgozott tananyag képként letölthető, és kvízek is segítik az ismeretek elsajátítását.

Egyetemünkön jelenleg öt modul érhető el. A “hagyományos” atlasz mellett mozgás közben is megfigyelhetők az egyes ízületek, követhető az izmok eredése, tapadása, beidegzése. Ezen kívül egy általános és egy keringési rendszerre fókuszáló, háromdimenziós élettani animációkból álló gyűjtemény is rendelkezésre áll.

Bővebben SZTE Klebelsberg Kuno Könyvtára >>

SZTE_RH_tulipan

Az Egyetemi Tavasz a Szegedi Tudományegyetem hagyományos, tavaszi rendezvénysorozata, melyet az SZTE Nemzetközi és Közkapcsolati Igazgatóság Kulturális Iroda szervez immár tizenhatodik alkalommal. Április 11. és május 17. között 80 helyszínen közel 300 program közül válogathat a közönség.

IMG_1409

Az SZTE Egyetemi Tavasz programsorozat nyitóeseményeként Reumatológia Magyarországon címmel orvostörténeti vándorkiállítás nyílt a Magyar Reumatológusok Egyesülete fennállásának 90. évfordulója alkalmából az SZTE Általános Orvostudományi Kar oktatási központjában.