Sportorvosok

Megengedett teljesítménynövelési lehetőségek-antidopping tanácsadás

Sportegyesületi vezetők és sportorvosok közötti kerekasztal beszélgetést Szervez az SZTE ÁOK Sportorvostani Tanszéke.

Megengedett teljesítménynövelési lehetőségek - antidopping szaktanácsadás

pályázati projekt megvalósításának nyitó konferenciájára és az azt követő kerekasztalbeszélgetésre!

szte a szegedi sportsikerekért

Időpont: 2018.03.21. szerda 15:00-17:30

Hely: SZTE ÁOK Dékáni Hivatal Díszterem helyett a Szemészeti Klinika Kukán Ferenc terme!!!!

Részvétel: ingyenes, előzetes regisztrációhoz kötött

PROGRAM:

15:00 - 15:10 – Köszöntő

Dr. Csonka Csaba sportügyekért felelős rektori megbízott, egyetemi docens

15:10 - 15:40 Díszelőadás

Dr. Martos Éva orvosprofesszor,Testnevelési Egyetem (TE) Sport-táplálkozástudományi Központjának vezetője, a Magyar Sportorvos Társaság elnöke

15:40 – 16:40 Projektbemutató előadások

Dr. Török László, Dr. Győri Ferenc, Dr. Márton János, Dr. Mikulán Rita, Ulrichné Varga Rita, Komár Réka

16:40 - 17:00 – Kávészünet

17:00 – 17:30 Kerekasztal-beszélgetés az egyetem és a sportegyesületek képviselőivel

A beszélgetést vezeti: Kecse Nagy Sándor kommunikációs menedzser

Kérjük, részvételi szándékát szíveskedjék az egyetemi.sportorvos@gmail.com e-mail címre visszajelezni!

A részletes program>>>

kiemelt_osztondij_2018

SZTE START néven új ösztöndíjprogramot indított a szegedi egyetem, mellyel azokat a tehetséges, végzős középiskolai diákokat kívánják támogatni, akik idén első helyen jelentkeztek az egyetem valamely képzésére. A program célja, hogy segítse az átmenetet a középfokú- és felsőoktatás között. Az ösztöndíjat pályázat útján lehet elnyerni, a jelentkezési határidő: 2018. július 11., a legjobb pályázók akár 100.000 forint egyszeri támogatásban részesülhetnek.

dr_sonkodi_sandor

Az ÁOK Tanári Testületének 2018. június 12-i ünnepi ülésén Dr. Sonkodi Sándor emeritus professzorunk Pro Facultate Medicinae díjat vehetett át karunk dékánjától. Gratulálunk!