MDT

Díjak a XXVI. diabetológus kongresszuson

A Magyar Diabetes Társaság 2018. április 19-22. között Szegeden tartotta XXVI. kongresszusát az I. Belgyógyászati Klinika diabetológus munkatársainak szervezésében. A Klinika vezető diabetológusai évtizedes munkásságuk elismeréseként a Társaság legmagasabb kitüntetéseiben részesültek. Gratulálunk!

Prof. Dr. Lengyel Csaba egyetemi tanár az MDT Oktatási, Minősítő és Koordinációs Bizottságának elnöke Hetényi Géza-díjat, Dr. Várkonyi Tamás egyetemi docens az MDT főtitkára Magyar Imre-díjat kapott. Dr. Nyiraty Szabolcs szakorvos és munkatársai megkapták az „Év Legjobb Magyar Nyelvű Közleménye”, valamint a Diabetologia Hungarica folyóirat az „Év Legjobb Fiatal Első Szerzős Közleménye” díját.”

hetenyi_geza_erem magyar_imre_erem

271850904_6791812060891589_5121175817267060750_n

Ünnepélyes keretek között átadták az SZTE Igazságügyi Orvostani Intézet felújított bonctermét - a helyiség rekonstrukciója az SZTE Szent-Györgyi Albert Orvostudományi Kar anyagi támogatásnak köszönhetően valósult meg.

Csernay_1170

Dr. Csernay Lászlónak, egyetemünk professzor emeritusának 90. születésnapja alkalmából Prof. Dr. Lázár György dékán a SZAOK Emlékérmét adományozta. Gratulálunk!