dr_varkonyi_tamas

Tudósok az Ön Egészségéért - ismeretterjesztő előadássorozat gyakori népbetegségekről a SZAB Székházban

MEGHÍVÓ

A MAGYAR TUDOMÁNYOS AKADÉMIA

SZEGEDI AKADÉMIAI BIZOTTSÁGA

tisztelettel meghívja Önt és Barátait a

Tudósok az Ön Egészségéért - ismeretterjesztő előadás sorozat gyakori népbetegségekről a SZAB Székházban”

című II. rendezvényére

Előadó:

DR. VÁRKONYI TAMÁS

Szegedi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Kar

I. sz. Belgyógyászati Klinika egyetemi docens, a Magyar Diabetes Társaság főtitkára

Az előadás címe:

A cukorbetegség kialakulása, kockázati tényezői, szövődményei és a kezelés lehetőségei

Időpont:

2018. június 13. (szerda) 17:00 óra

Helyszín:

SZAB székház I. emelet 103-104 díszterem

(6720 Szeged, Somogyi u. 7.)

A rendezvényre valamennyi érdeklődőt szeretettel várjuk!

A rendezvényen való részvétel díjmentes.

kiemelt_osztondij_2018

SZTE START néven új ösztöndíjprogramot indított a szegedi egyetem, mellyel azokat a tehetséges, végzős középiskolai diákokat kívánják támogatni, akik idén első helyen jelentkeztek az egyetem valamely képzésére. A program célja, hogy segítse az átmenetet a középfokú- és felsőoktatás között. Az ösztöndíjat pályázat útján lehet elnyerni, a jelentkezési határidő: 2018. július 11., a legjobb pályázók akár 100.000 forint egyszeri támogatásban részesülhetnek.

dr_sonkodi_sandor

Az ÁOK Tanári Testületének 2018. június 12-i ünnepi ülésén Dr. Sonkodi Sándor emeritus professzorunk Pro Facultate Medicinae díjat vehetett át karunk dékánjától. Gratulálunk!