Tájékoztatás a Bolyai+ Felsőoktatási Fiatal Oktatói, Kutatói Ösztöndíjpályázat Pályázati Kiírásának ismételt megnyitásáról

A Magyar Tudományos Akadémia kérésének eleget téve az Emberi Erőforrások Minisztériuma 2018. június 15-én pótmeghirdetés keretében újra megnyitotta a Bolyai+ Felsőoktatási Fiatal Oktatói, Kutatói Ösztöndíjpályázat Pályázati Kiírását.

A pályázatok benyújtási határideje 2018. július 16. A pályázati feltételek egyebekben nem változtak az előző meghirdetéshez képest, a felsőoktatási intézmények ebben a körben is 40%-os támogatást kapnak az elnyert ösztöndíjak arányában.

A pályázati dokumentumok elérhetősége:

Az Új Nemzeti Kiválóság Program (ÚNKP) 2018/2019. tanévi pályázati fordulójának feladat- és ütemterve BOLYAI+ (docx) >>

qsnyito

A szegedi universitas a tudományterületek közül az orvostudományi szakterületen teljesített a legerősebben, ahol a prominens 351-400. helyen végzett az intézmény a QS World University Rankings by Subject legfrissebb kiadásában

Gyermekklinika_TiszaLajos_felol

Az SZTE Szent-Györgyi Albert Klinikai Központ Gyermekgyógyászati Klinika új épületszárnnyal gazdagodik. A közelmúltban megkezdődtek a Gyermek- és Ifjúságpszichiátriai részleg építkezési munkálatai. A 2,3 milliárd forint értékű beruházás jóvoltából várhatóan 2022-re elkészül az ország legkorszerűbb gyermekpszichiátriai intézete.