Japan

Dr. Széll Márta dékánhelyettes Japánban

Prof. Dr. Széll Márta 2018. május 30 - június 2 között a Karral együttműködő Hungarian Medical Universities (HMU) cég meghívására háromnapos látogatást tett Tokióban.

A céggel folytatott megbeszélések elsősorban a japán hallgatók toborzására és hazánkban megszerzett orvosdiplomájuk Japánban való honosítására fókuszáltak. Dr. Széll Márta látogatást tett az orvoshiánnyal küzdő Ibaraki prefektúra székhelyén, Mito-ban, ahol az egészségügyért felelős szakemberekkel a hazánkban tanuló japán orvostanhallgatók ösztöndíj lehetőségeiről folytatott tárgyalásokat. Ezt követően Tsukuba-ban meglátogatta a Tsukuba Memorial Hospital-t, amely évek óta fogadja a hazánkban diplomázott japán hallgatókat a diplomahonosítási periódusban. A kórházban Dr. Széll Márta találkozott Karunk négy volt hallgatójával is, akik a kötetlen beszélgetés során örömmel idézték fel a szegedi emlékeket és osztották meg elképzeléseiket Professzor Asszonnyal jövőbeli terveikről is.

AOK_tanevnyito

Prof. Dr. Jean-Marc Cavaillon, a párizsi Pasteur Intézet egykori igazgatójának angol nyelvű előadása nyitja meg a tanévet