AOU_logo

Az Osztrák-Magyar AKCIÓ Alapítvány (OMAA) Kuratóriumának pályázati felhívása

Az ösztöndíjas program keretében, kutatói, egyetemi oktatói, PhD-hallgatói ausztriai ösztöndíjak pályázhatók meg német nyelven.

Az OMAA/AÖU Kuratóriuma pályázatot hirdet ausztriai és magyarországi tudományos kutatási és felsőoktatási területen folytatott együttműködések támogatására és ausztriai ösztöndíjas tartózkodásra. A projektpályázatok keretében történő együttműködés során közös tudományos kutatási és felsőoktatási folyamatok lebonyolításának támogatására nyújtható be pályázat német nyelven.

Pályázati lehetőségek és határidők:

1. Rövid (3 napos) felsőoktatásban oktató, kutatói ösztöndíjakra: 2018-ban folyamatosan

2. Felsőoktatás oktatói, kutatói 1 hónapos ösztöndíjaira: 2018. március 15., május 15, október 30., december 15.

3. Szemester- Ösztöndíjak PhD-hallgatók részére: 2018. március 15., október 30.

4. Nyári német nyelvtanfolyam Ausztriában PhD hallgatóknak 2018. március 15.

5. Osztrák-magyar együttműködési PROJEKTPÁLYÁZATOKRA: 2018. március 15, május 15., október 30.

Pályázataink teljes szövege megtalálható: http://www.omaa.hu

Információ az alapítvány Titkárságán kérhető: E-mail:omaa@omaa.hu

kiemelt_osztondij_2018

SZTE START néven új ösztöndíjprogramot indított a szegedi egyetem, mellyel azokat a tehetséges, végzős középiskolai diákokat kívánják támogatni, akik idén első helyen jelentkeztek az egyetem valamely képzésére. A program célja, hogy segítse az átmenetet a középfokú- és felsőoktatás között. Az ösztöndíjat pályázat útján lehet elnyerni, a jelentkezési határidő: 2018. július 11., a legjobb pályázók akár 100.000 forint egyszeri támogatásban részesülhetnek.

dr_sonkodi_sandor

Az ÁOK Tanári Testületének 2018. június 12-i ünnepi ülésén Dr. Sonkodi Sándor emeritus professzorunk Pro Facultate Medicinae díjat vehetett át karunk dékánjától. Gratulálunk!