AOU_logo

Az Osztrák-Magyar AKCIÓ Alapítvány (OMAA) Kuratóriumának pályázati felhívása

Az ösztöndíjas program keretében, kutatói, egyetemi oktatói, PhD-hallgatói ausztriai ösztöndíjak pályázhatók meg német nyelven.

Az OMAA/AÖU Kuratóriuma pályázatot hirdet ausztriai és magyarországi tudományos kutatási és felsőoktatási területen folytatott együttműködések támogatására és ausztriai ösztöndíjas tartózkodásra. A projektpályázatok keretében történő együttműködés során közös tudományos kutatási és felsőoktatási folyamatok lebonyolításának támogatására nyújtható be pályázat német nyelven.

Pályázati lehetőségek és határidők:

1. Rövid (3 napos) felsőoktatásban oktató, kutatói ösztöndíjakra: 2018-ban folyamatosan

2. Felsőoktatás oktatói, kutatói 1 hónapos ösztöndíjaira: 2018. március 15., május 15, október 30., december 15.

3. Szemester- Ösztöndíjak PhD-hallgatók részére: 2018. március 15., október 30.

4. Nyári német nyelvtanfolyam Ausztriában PhD hallgatóknak 2018. március 15.

5. Osztrák-magyar együttműködési PROJEKTPÁLYÁZATOKRA: 2018. március 15, május 15., október 30.

Pályázataink teljes szövege megtalálható: http://www.omaa.hu

Információ az alapítvány Titkárságán kérhető: E-mail:omaa@omaa.hu

kemenylajos_certificate_330x330

Dr. Kemény Lajos, az SZTE Bőrgyógyászati és Allergológiai Klinika tanszékvezető egyetemi tanára 2018. november 30-án az International League of Dermatological Societies "ILDS Certificate of Appreciation for International Leadership" díjat vehette át.

Sepp

Karunkról Dr. Hortobágyi Tibor, az SZTE Patológiai Intézet tanszékvezető egyetemi docense és Dr. Sepp Róbert az SZTE II. sz. Belgyógyászati Klinika és Kardiológiai Központ egyetemi docense vált az MTA új doktorává. Gratulálunk!