DSN_3953_2

Fiatal kutatói-, kutatói- és posztdoktori pályázatok

A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal meghirdette fiatal kutatói-, kutatói kezdeményezésű témapályázatait és a posztdoktori kiválósági program pályázatát

2017. december 22-én jelentek meg a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal honlapján az alábbi pályázatok:

A pályázat célja olyan tehetséges, fiatal – 2018. február 12-ig 40. életévüket be nem töltött – kutatók ígéretes kutatási tevékenységének támogatása, akik saját, önálló felfedező kutatási témájukat kívánják elindítani, és önálló kutatócsoportot kívánnak létrehozni. A támogatás forrása a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alap.
A pályázat célja önálló kutatócsoporttal rendelkező tapasztalt, tehetséges kutatók támogatása, akik sikeres alapkutatási témájukat kívánják továbbvinni, újabb aspektusokból vizsgálni, kiemelkedő publikációs aktivitással rendelkeznek, tudományterületük nemzetközileg elismert szakértőiként tartják őket számon. A kutatói kezdeményezésű témapályázatok keretében tematikus prioritások nélkül, bármilyen tudományterületen végezhető felfedező kutatás, ha a projektjavaslat megfelel a felhívásban foglaltaknak. A támogatás forrása a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alap.
A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alapból finanszírozott posztdoktori felhívás (PD_18) a már tudományos fokozattal rendelkező fiatal kutatók támogatásával erősíti a Magyarországi tudományos kiválósági műhelyeket, hozzájárulva egy, kiszámítható hazai posztdoktori rendszer kialakításához. A támogatást elnyerő PhD/DLA fokozattal rendelkező fiatal kutatókból (posztdoktorok) kerülhetnek ki azok, akik a későbbiekben a hazai tudományos élet kiválóságai lehetnek.

kemenylajos_certificate_330x330

Dr. Kemény Lajos, az SZTE Bőrgyógyászati és Allergológiai Klinika tanszékvezető egyetemi tanára 2018. november 30-án az International League of Dermatological Societies "ILDS Certificate of Appreciation for International Leadership" díjat vehette át.

Sepp

Karunkról Dr. Hortobágyi Tibor, az SZTE Patológiai Intézet tanszékvezető egyetemi docense és Dr. Sepp Róbert az SZTE II. sz. Belgyógyászati Klinika és Kardiológiai Központ egyetemi docense vált az MTA új doktorává. Gratulálunk!