DSN_3953_2

Fiatal kutatói-, kutatói- és posztdoktori pályázatok

A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal meghirdette fiatal kutatói-, kutatói kezdeményezésű témapályázatait és a posztdoktori kiválósági program pályázatát

2017. december 22-én jelentek meg a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal honlapján az alábbi pályázatok:

A pályázat célja olyan tehetséges, fiatal – 2018. február 12-ig 40. életévüket be nem töltött – kutatók ígéretes kutatási tevékenységének támogatása, akik saját, önálló felfedező kutatási témájukat kívánják elindítani, és önálló kutatócsoportot kívánnak létrehozni. A támogatás forrása a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alap.
A pályázat célja önálló kutatócsoporttal rendelkező tapasztalt, tehetséges kutatók támogatása, akik sikeres alapkutatási témájukat kívánják továbbvinni, újabb aspektusokból vizsgálni, kiemelkedő publikációs aktivitással rendelkeznek, tudományterületük nemzetközileg elismert szakértőiként tartják őket számon. A kutatói kezdeményezésű témapályázatok keretében tematikus prioritások nélkül, bármilyen tudományterületen végezhető felfedező kutatás, ha a projektjavaslat megfelel a felhívásban foglaltaknak. A támogatás forrása a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alap.
A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alapból finanszírozott posztdoktori felhívás (PD_18) a már tudományos fokozattal rendelkező fiatal kutatók támogatásával erősíti a Magyarországi tudományos kiválósági műhelyeket, hozzájárulva egy, kiszámítható hazai posztdoktori rendszer kialakításához. A támogatást elnyerő PhD/DLA fokozattal rendelkező fiatal kutatókból (posztdoktorok) kerülhetnek ki azok, akik a későbbiekben a hazai tudományos élet kiválóságai lehetnek.

kiemelt_osztondij_2018

SZTE START néven új ösztöndíjprogramot indított a szegedi egyetem, mellyel azokat a tehetséges, végzős középiskolai diákokat kívánják támogatni, akik idén első helyen jelentkeztek az egyetem valamely képzésére. A program célja, hogy segítse az átmenetet a középfokú- és felsőoktatás között. Az ösztöndíjat pályázat útján lehet elnyerni, a jelentkezési határidő: 2018. július 11., a legjobb pályázók akár 100.000 forint egyszeri támogatásban részesülhetnek.

dr_sonkodi_sandor

Az ÁOK Tanári Testületének 2018. június 12-i ünnepi ülésén Dr. Sonkodi Sándor emeritus professzorunk Pro Facultate Medicinae díjat vehetett át karunk dékánjától. Gratulálunk!