kiemelt_szgytv_biokemiai

Szent-Györgyi nyomában a Janus diákjai - „A kutatás legjobb motorja a kíváncsiság”

A Nobel-díjas Szent-Györgyi Albert egykori kutatóhelyére, a Szegedi Tudományegyetemre látogattak a Janus Pannonius Gimnázium diákjai. Az egyetem egykori rektorának nevét viselő tanulmányi verseny egyik nyereménye, hogy a pécsi gimnazisták szétnézhettek az SZTE ÁOK Biokémiai Intézetében.

Az SZTE Szent-Györgyi Tanulmányi Verseny (SZGYTV) az ország egyik legrangosabb természettudományi versenye. A kérdéseket biológia, kémia és fizika tantárgyból, valamint a Nobel-díjas tudós életéből, munkásságából állítják össze az egyetem kiváló oktatói. A tavaly decemberben megrendezett versenyen a csapatok között intézménylátogatást is kisorsoltak a szervezők. Szent-Györgyi egykori munkahelye egyik utód intézetét a pécsi Janus Pannonius Gimnázium diákjai látogathatták meg.

Bővebben SZTEinfo >>

kiemelt_osztondij_2018

SZTE START néven új ösztöndíjprogramot indított a szegedi egyetem, mellyel azokat a tehetséges, végzős középiskolai diákokat kívánják támogatni, akik idén első helyen jelentkeztek az egyetem valamely képzésére. A program célja, hogy segítse az átmenetet a középfokú- és felsőoktatás között. Az ösztöndíjat pályázat útján lehet elnyerni, a jelentkezési határidő: 2018. július 11., a legjobb pályázók akár 100.000 forint egyszeri támogatásban részesülhetnek.

dr_sonkodi_sandor

Az ÁOK Tanári Testületének 2018. június 12-i ünnepi ülésén Dr. Sonkodi Sándor emeritus professzorunk Pro Facultate Medicinae díjat vehetett át karunk dékánjától. Gratulálunk!