Megállapodás az orvosképző helyek szakvizsga tételsorainak és követelmény rendszerének egységesítéséről

Az utóbbi néhány évben jelentős előrelépés történt az egyes magyarországi orvosképző helyek szakvizsga tételsorainak és követelmény rendszerének egységesítésében. Ugyanakkor a graduális képzés területén jelentős eltérések tapasztalhatóak. Az egyes orvoskarokon oktatott tantárgyak tematikája, vizsga kérdései, kötelező és ajánlott irodalmai jelentős eltérést mutatnak. Sok esetben a vizsga kérdések nem tükrözik a graduális általános orvosképzés reális céljait, sok azonosságot, vagy teljes átfedést mutatnak a szakorvosi tételsorokkal.

Jelen megállapodással kezdeményezzük, hogy az orvoskari dékánok kérjék fel az egyes grémium vezetőket és tanszékvezetőket a graduális és posztgraduális képzési célok egyértelmű meghatározására. A folyamat részeként dolgozzák ki az egyes tantárgyak ajánlott tematikáját, és vizsga tételsorait, illetve adják meg a kötelező és az ajánlott irodalmakat. Vizsgálják meg, hogy az egyes képzési elemek hogyan illeszkednek a KKK-ban foglaltakhoz, illetve a kompetencia listában felsorolt elemekhez. Javasoljuk, hogy a közösen kidolgozott tematikákat, tételsorokat minden képzőhely a 2019/2020-es tanévtől kezdődően vezesse be.

Az egységes tételsorok és tematikák kidolgozása 2018. szeptemberéig készüljön el.

A fenti megállapodás első lépéseként a klinikai és diagnosztikai tantárgyakra vonatkozzon. A tapasztalatok tükrében ezt követően vizsgáljuk meg az alapozó tantárgyakra történő esetleges kiterjesztését is.

Dr. Bari Ferenc

Dr. Hunyady László

Dr. Mátyus László

Dr. Miseta Attila

pontottparti_szeged_2018

Szegeden is lesz Pont Ott Parti július 25-én, vagyis a felvételi ponthatárhúzás napján. A 2018-as felvételi ponthatárok kihirdetését együtt várhatják a Szegedi Tudományegyetemre jelentkezők a Dugonics téren.

avatas_kituntetesek

Az Általános Orvostudományi Kar Tanácsa díjat alapított azon külső személyeknek, oktató-kutatóknak, akik kiemelkedő munkásságukkal hozzájárultak a Kar oktató és tudományos tevékenységéhez.